Kondolencje

Powiat pszczyński stracił wyjątkowego człowieka. Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Wiesława Brzęczka - który ponad pół wieku temu założył Piekarnię-Cukiernię „U Brzęczka”.

Zakład najpierw działał w Orzeszu, a w latach 80. został przeniesiony do Pszczyny i jest chlubą naszej ziemi. Pan Wiesław w 2012 roku otrzymał tytuł Rzemieślnika Roku, a Jego zakład został uznany przez Izbę Rzemieślniczą za najlepszego pracodawcę w regionie. Firma została wyróżniona Złotym Laurem Przewodniczącego Rady Powiatu i Starosty Pszczyńskiego dla Najlepszego Przedsiębiorcy Powiatu Pszczyńskiego w kategorii produkcja.

W 2013 roku Wiesław Brzęczek razem ze swoją żoną Wandą odebrali najwyższe powiatowe wyróżnienie - Żubra Starosty Pszczyńskiego za wyjątkowe zaangażowanie i wkład w rozwój przedsiębiorczości oraz promocję Powiatu Pszczyńskiego na terenie kraju i za granicą.

Kondolencje oraz wyrazy najgłębszego współczucia Najbliższym, Współpracownikom oraz Przyjaciołom Wiesława Brzęczka składają starosta Barbara Bandoła wraz z Zarządem Powiatu, przewodniczący Rady Powiatu Paweł Sadza z radnymi i pracownicy Starostwa Powiatowego w Pszczynie.

Mężczyzna, w dłoni trzyma chleb. Uśmiecha się.
fot. Piekarnia-Cukiernia "u Brzęczka"

Nasz produkty na Targach w Chorzowie

Ostatni weekend maja to kolejna szansa na promocję lokalnych produktów. Wszystko za sprawą 12. Targów Turystyki Weekendowej „Atrakcje Regionów”, w których będę uczestniczyć nasi miejscowi producenci, których wyroby wyróżniono certyfikatem Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.

• Pomoc konsumentom

Webinarium. Jak nie dać się oszukać w Internecie?

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza 25 czerwca od godz. 10.00 indywidualnych uczestników rynku finansowego na webinarium „Najnowsze sposoby działania cyberoszustów - czyli jak nie dać się okraść w Internecie” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku - CEDUR we współpracy z Komendą Główną Policji.