Powiat pszczyński - podstrona

Ogólne

Rusza infolinia dla osób bezdomnych. Widzisz potrzebujących? Reaguj

Wzorem ubiegłych lat, z dniem 1 listopada uruchomiona zostanie infolinia o bezpłatnym trzycyfrowym numerze telefonu 987 (zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych), która będzie obsługiwana całodobowo przez służbę dyżurną Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Pod wskazanym numerem można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych na terenie województwa śląskiego.

Aktualny wykaz jednostek świadczących pomoc osobom bezdomnym z terenu całego województwa śląskiego znajduje się na stronie internetowej Wydziału Rodziny i Polityki Społecznej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach otwiera się w nowym oknie.

(źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach)

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

  • Ogólne

    Rok pracy Zarządu Powiatu Pszczyńskiego. Inwestycje, wyzwania i plany na przyszłość

    7 maja mija dokładnie rok od momentu wyboru nowego Zarządu Powiatu Pszczyńskiego. To dobry moment, by podsumować najważniejsze działania, które zostały zrealizowane w tym czasie. - W ciągu roku zakończyliśmy inwestycje i remonty o wartości ponad 20 mln zł. Kolejne ważne zadania o wartości ponad 20 mln zł są w trakcie realizacji - mówi starosta Grzegorz Wanot.

  • Oświata

    Przedszkolaki z wizytą u starosty

    5- i 6-latki z Przedszkola nr 6 z Oddziałami Specjalnymi im. Misia Puchatka w Pszczynie odwiedziły Starostwo Powiatowe w Pszczynie.