Powiat pszczyński - podstrona

Oświata

O samorządzie z uczniami „Chrobrego”

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie uczestniczyli w lekcji o samorządzie w murach Starostwa Powiatowego w Pszczynie.

Uczniowie Chrobrego we wspólnym zdjęciu z sekretarzem powiatu i dyrektor szkoły w sali sesyjnej starostwa.

Uczniowie szkół z terenu powiatu pszczyńskiego mają możliwość uczestniczenia w żywej lekcji wiedzy o samorządzie w pszczyńskim starostwie.

We wtorek 10 października z tej okazji skorzystali licealiści z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, którzy w tym roku rozpoczęli naukę w powiatowej szkole ponadpodstawowej.

Z pierwszoklasistami spotkał się sekretarz powiatu Szymon Sekta, który opowiedział m.in. o zadaniach, jakimi zajmuje się Powiat Pszczyński.

Lekcja wiedzy o samorządzie

Serdecznie zapraszamy szkoły z powiatu pszczyńskiego do udziału w lekcjach o samorządzie. Więcej informacji w sekretariacie Starostwa Powiatowego w Pszczynie pod numerem telefonu 32 44 92 399.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

 • Oświata

  Wyniki matury w „Chrobrym” lepsze niż w kraju

  W tym tygodniu maturzyści dowiedzieli się, jak poszedł ich egzamin dojrzałości, który napisali w maju. W powiecie pszczyńskim najlepsze średnie wyniki z przedmiotów podstawowych na maturze osiągnęli absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie.

 • Oświata

  O dynamicznym nauczaniu podczas szkolenia w Hiszpanii

  15 nauczycieli pszczyńskiej „Samochodówki” spędziło tydzień w Granadzie, gdzie szkolili się z dynamicznego nauczania w ramach projektu finansowanego ze środków Erasmus+ w ramach uzyskanej akredytacji.

 • Oświata

  Uczniowie odebrali świadectwa i rozpoczęli wakacje

  21 czerwca dla uczniów rozpoczęły się wakacje. Zanim to się stało, młodzież kształcąca się w powiatowych szkołach ponadpodstawowych odebrała świadectwa. Prawie 150 uczniów Szkół Branżowych I Stopnia zakończyło edukację.