Komunikacja publiczna

Odblaski na Dzień bez Samochodu

22 września obchodzony jest Europejski Dzień bez Samochodu. W akcję promocji alternatywnych form przemieszczania się kolejny rok z rzędu włączył się Powiat Pszczyński.

pasażerom wysiadający z autobusu wręczane są opaski odblaskowe

Tego dnia pasażerowie korzystający z komunikacji publicznej otrzymali opaski odblaskowe z logo akcji „Powiat Pszczyński - Bezpieczne Miejsce”. Gadżety przy Centrum Przesiadkowym w Pszczynie również pieszym i rowerzystom rozdawali członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego Grzegorz Nogły z pracownikami pszczyńskiego starostwa. Część opasek odblaskowych otrzymają mieszkańcy, którzy skorzystają z powiatowych linii komunikacji publicznej w godzinach popołudniowych.

Grzegorz Nogły podkreśla, że jesienią, kiedy dzień staje się coraz krótszy, należy przypominać pieszym i rowerzystom o konieczności noszenia odblasków. - Kiedy mamy przy sobie element odblaskowy jesteśmy bardziej widoczni na drodze. To zwiększa nasze bezpieczeństwo, a często taki gadżet może nawet uratować życie - mówi Grzegorz Nogły, który do pracy przyjechał na rowerze.

Dzień bez Samochodu obchodzony 22 września stanowi zwieńczenie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Główny cel wydarzenia jest proekologiczny - ma wspomóc ideę ochrony środowiska i zachęcić mieszkańców do zmiany przyzwyczajeń komunikacyjnych. To dobra okazja do promowania alternatywnych środków przemieszczania się - roweru, komunikacji zbiorowej czy chodzenia pieszo.

• Komunikacja publiczna

Protokół z przebiegu przeprowadzonych konsultacji społecznych

Zgodnie z Zarządzeniem nr 39/2022 Starosty Pszczyńskiego z dnia 4 października 2022 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie zmiany załącznika nr 1 „Wykazu Przystanków komunikacyjnych zlokalizowanych w ciągu dróg powiatowych na terenie Powiatu Pszczyńskiego” i ustanowieniu nowych przystanków autobusowych na terenie gmin Goczałkowice Zdrój oraz Pszczyna, zostały przeprowadzone w okresie od 1 do 9 sierpnia 2023 r. konsultacje społeczne.

• Komunikacja publiczna

Ogłoszenie o konsultacjach społecznych

Ogłoszenie o konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego zmiany uchwały Nr XIX/153/16 Rady Powiatu Pszczyńskiego z dnia 22 czerwca 2016 r. w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych na terenie powiatu pszczyńskiego, których właścicielem lub zarządzającym jest Powiat Pszczyński oraz warunków i zasad korzystania z tych przystanków.