Środowisko

Ostrzeżenie o gwałtownych wzrostach stanów wód

Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o gwałtownych wzrostach stanów wód.

Ostrzeżenie hydrologiczne nr: 331

Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody

Stopień: 1

Ważność: od godz. 00:00 dnia 19.09.2023 do godz. 11:00 dnia 19.09.2023

Obszar: zlewnie Małej Wisły oraz Przemszy (śląskie)

Przebieg: Prognozowane silne opady deszczu, lokalnie także burze, powodować mogą wzrosty poziomu wody, punktowo gwałtowne do strefy wody wysokiej. Na mniejszych ciekach i w zlewniach zurbanizowanych istnieje możliwość krótkotrwałego przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 60%

Uwagi: W przypadku istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska ostrzeżenie może ulec zmianie

Ostrzeżenie o gęstej mgle

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie dla powiatu pszczyńskiego o gęstej mgle, stopnia 1.

Ostrzeżenie o gęstej mgle

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie dla powiatu pszczyńskiego o gęstej mgle, st. 1.

Nowe nasadzenia z okazji Światowego Dnia Drzewa

10 października obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa. Z tej okazji, starosta Grzegorz Wanot z dyrekcją szpitala i społecznikami w zakątku terapeutycznym Szpitala Joannitas w Pszczynie posadzili nowe drzewa.