Amber Attic i Rushed na zakończenie wakacji

Wakacje w powiecie pszczyńskim zakończył koncert dwóch nowych pszczyńskich zespołów - Amber Attic i Rushed działających przy Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie.

Amber Attic występuje przed budynkiem dworca kolejowego w Pszczynie.
Amber Attic podczas swojego pierwszego publicznego koncertu.

1 września przy Centrum Przesiadkowym w Pszczynie w ramach projektu „Przesiądź się na kulturę” realizowanego przez Powiat Pszczyński wystąpił Amber Attic. To nowo powstały zespół, który tworzą Tomasz Beer (wokal/gitara), Wiktor Wieciech (gitara elektryczna), Antoni Harazin (gitara basowa) i Paweł Grygier (perkusja). Grupa wykonuje muzykę alternatywną i rockową.

W ramach ostatniej muzycznej przesiadki na kulturę w tym roku wystąpił również Rushed. W sercach członków zespołu mocna gra muzyka - alternatywa, rock a nawet heavy metal. Rushed tworzą Hania Sosna i Zosia Kałamała (wokal), Jagoda Marcinek i Mateusz Muszyński (gitary elektryczne), Aniela Konkiel (gitara basowa) i Janek Kloc (perkusja).

Opiekunem obu zespołów działających przy POPP w Pszczynie jest Joanna Gryz.

W ramach tegorocznej przesiadki na kulturę w piątek 8 września odbędzie się jeszcze spektakl muzyczny dla dorosłych „Czarowna noc” w wykonaniu grupy musicalowej „SHOWTIME” ze Stowarzyszenia „take tam” im. Artystów Międzywojnia.

Wakacje z lokalnymi produktami. 23 czerwca startuje goczałkowicki Bazarek

Powiat Pszczyński i Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój zapraszają na Bazarek Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej. Kolejny raz podczas wakacji na terenie goczałkowickiego uzdrowiska nasi lokalni producenci, rolnicy i pszczelarze będę promować certyfikowane miody, sery, przetwory, sery i kosmetyki.

Sekretne życie budzików. Nowa wystawa w centrum przesiadkowym

W centrum przesiadkowym w Pszczynie odbył się wernisaż wystawy Zofii Siwy „Sekretne życie Budzików”. Ilustracje autorki i budziki pochodzące z pracowni Stanisława Lisa, pszczyńskiego zegarmistrza będę zdobić wnętrze budynku do 19 sierpnia. Zwieńczeniem był spektakl „Samotna Kukułka” w wykonaniu Stowarzyszenia „take tam...” im. Artystów Międzywojnia.

Koncert TTT przesunięty na inny termin

Ważny komunikat. Ze względu na obowiązujące ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia o burzach, wspólnie z zespołem TTT podjęliśmy decyzję o przesunięciu dzisiejszego koncertu w ramach projektu "Przesiądź się na kulturę". Wasze bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Z chłopakami widzimy się w sierpniu. O dokładnym terminie koncertu poinformujemy w późniejszym czasie.