Amber Attic i Rushed na zakończenie wakacji

Wakacje w powiecie pszczyńskim zakończył koncert dwóch nowych pszczyńskich zespołów - Amber Attic i Rushed działających przy Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie.

Amber Attic występuje przed budynkiem dworca kolejowego w Pszczynie.
Amber Attic podczas swojego pierwszego publicznego koncertu.

1 września przy Centrum Przesiadkowym w Pszczynie w ramach projektu „Przesiądź się na kulturę” realizowanego przez Powiat Pszczyński wystąpił Amber Attic. To nowo powstały zespół, który tworzą Tomasz Beer (wokal/gitara), Wiktor Wieciech (gitara elektryczna), Antoni Harazin (gitara basowa) i Paweł Grygier (perkusja). Grupa wykonuje muzykę alternatywną i rockową.

W ramach ostatniej muzycznej przesiadki na kulturę w tym roku wystąpił również Rushed. W sercach członków zespołu mocna gra muzyka - alternatywa, rock a nawet heavy metal. Rushed tworzą Hania Sosna i Zosia Kałamała (wokal), Jagoda Marcinek i Mateusz Muszyński (gitary elektryczne), Aniela Konkiel (gitara basowa) i Janek Kloc (perkusja).

Opiekunem obu zespołów działających przy POPP w Pszczynie jest Joanna Gryz.

W ramach tegorocznej przesiadki na kulturę w piątek 8 września odbędzie się jeszcze spektakl muzyczny dla dorosłych „Czarowna noc” w wykonaniu grupy musicalowej „SHOWTIME” ze Stowarzyszenia „take tam” im. Artystów Międzywojnia.

Piknik "Bezpieczny Powiat" już 15 czerwca. Atrakcje dla całych rodzin

15 czerwca w godz. 14.00-18.00 w ogrodzie i na parkingu Starostwa Powiatowego w Pszczynie odbędzie się II edycja Rodzinnego Pikniku „Bezpieczny Powiat”. Wydarzenie organizowane przez Powiat Pszczyński i Komendę Powiatową Policji w Pszczynie promuje zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Praca przy podkaszaniu

Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie poszukuje dodatkowych pracowników do pracy sezonowej. Do ich obowiązków będzie należało wykaszanie ręczną kosą spalinową poboczy i zieleńcy. Kandydaci muszą być pełnoletni.

W sobotę zapraszamy na Festiwal Lokalnych Produktów Ziemi Pszczyńskiej

18 maja w pszczyńskim skansenie odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Lokalnych Produktów Ziemi Pszczyńskiej. To możliwość poznania, posmakowania i zaopatrzenia się w cenne lokalnie produkty ze znakiem jakości oraz spędzenia soboty z kulturą ludową za sprawą „Małego Brzymu”, „Spotkań pod Brzymem”, Święta Strojów Ludowych Górnego Śląska oraz Nocy Muzeów.