Bezpieczeństwo

V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów

Z inicjatywy Europejskiej Sieci Zapobiegania Przestępczości działającej przy Komisji Europejskiej i we współpracy z Europolem, w ponad 20 państwach UE w dniu 21 czerwca organizowany będzie V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów.

Jego celem jest podniesienie świadomości społecznej dotyczącej zabezpieczenia domów i mieszkań przed włamaniami. W Polsce wydarzenia te będą skoncentrowane w dniu 21 czerwca, jednak w praktyce odbywać się będą przez cały okres wyjazdów wakacyjnych, a zaangażowana w nie będzie w szczególności Policja. Działania Policji będą polegały m.in. na rozpowszechnianiu materiałów wskazujących sposoby zabezpieczenia nieruchomości przed włamaniami, w tym na stronach internetowych Policji, w lokalnych mediach oraz poprzez kontakty ze społecznościami lokalnymi.

Powstała broszura informacyjna w języku polskim dotycząca zapobiegania włamaniom do mieszkań. Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej www.eucpn.org otwiera się w nowym oknie

Plik do pobrania

Broszura informacyjna, format pliku: PDF, rozmiar: 821.45 KB

(źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach)

• Bezpieczeństwo

Najwięcej interwencji po burzy w całym województwie jest w powiecie pszczyńskim - aktualizacja

Z samego rana w czwartek, po raz drugi w ciągu 10 godzin został zwołany Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. - Podsumowaliśmy skutki potężnej burzy z gradem, która przeszła przez nasz powiat. Służby cały czas są w akcji, a jej skutki będą usuwać przez najbliższych kilka dni - mówi Grzegorz Wanot, starosta pszczyński. Trwa szacowanie szkód.

• Bezpieczeństwo

Pierwsze posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa

14 czerwca na pierwszym posiedzeniu w obecnej kadencji spotkała się Komisja Bezpieczeństwa i Porządku. Głównym tematem było omówienie stanu bezpieczeństwa w powiecie w pierwszych 5 miesiącach roku oraz przygotowania służb do akcji „Bezpieczne wakacje”.