Powiat pszczyński - podstrona

Inwestycje

Pół kilometra nowego chodnika

Na ukończeniu są roboty związane z budową chodnika wzdłuż ul. Wyzwolenia w Pawłowicach. Przy drodze powiatowej powstaje pół kilometra bezpiecznego ciągu dla pieszych.

Roboty przy budowie chodnika na ul. Wyzwolenia w Pawłowicach

Trwa budowa chodnika o długości 500 m wzdłuż ul. Wyzwolenia w Pawłowicach na odcinku od skrzyżowania z ul. Zapłocie do skrzyżowania z ul. Szybową. Nowy ciąg dla pieszych jest przedłużeniem istniejącego chodnika, biegnącego od ul. Pszczyńskiej, przez ul. Górkę i ul. Zapłocie. Prace rozpoczęły się końcem stycznia, a potrwają do połowy czerwca.

Zadanie jest realizowane we współpracy Powiatu Pszczyńskiego z Gminą Pawłowice. - Gmina wzięła na siebie nadzór nad realizacją tego zadania, w większości finansuje również jego koszty. Dzięki bardzo dobrej współpracy z samorządem Pawłowic już niedługo zakończy się kolejna inwestycja drogowa, poprawiająca bezpieczeństwo mieszkańców - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego. - W ostatnich latach wybudowaliśmy chodnik wzdłuż całej ul. Ligonia w Krzyżowicach, poprawiliśmy również bezpieczeństwo pieszych przy przejściach na ul. Wodzisławskiej w Pawłowicach, doświetlając je i montując aktywne oznakowanie pionowe - dodaje.

Koszt inwestycji to prawie 1,5 mln złotych. Udział finansowy Powiatu w realizacji zadania wynosi 500 tys. złotych, pozostałą kwotę zabezpieczyła w budżecie Gmina Pawłowice.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

 • Inwestycje

  Powstaje nowe miejsce wypoczynku dla mieszkańców i seniorów

  W Woli przy ul. Poprzecznej na niezagospodarowanym do tej pory terenie należącym do Powiatu Pszczyńskiego powstaje strefa aktywnego wypoczynku i rekreacji. Jeszcze w czerwcu będzie można skorzystać z siłowni zewnętrznej, stołu do gry w szachy, altany czy punktu naprawy rowerów.

 • Inwestycje

  Roboty przy przebudowie ul. Miodowej nie zwalniają tempa

  We Frydku trwają prace związane z przebudową ul. Miodowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Górnośląską do okolic skrzyżowania z ul. Leśną. Zgodnie z zawartą z wykonawcą umową, inwestycja powinna zostać zrealizowana do końca 2023 roku.

 • Inwestycje

  Na Miodowej prace idą pełną parą

  We Frydku trwają prace związane z budową kanalizacji deszczowej, wykonywaniem sieci i frezowaniem pierwszego odcinka nawierzchni. Na placu budowy pracują trzy niezależne ekipy budowlane.