Bezpieczeństwo

Strażacy z poświęceniem wypełniają zadania związane z bezpieczeństwem

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie nie szczędzą sił i energii, kiedy tylko zagrożone jest czyjeś życie, zdrowie lub dobytek. Na terenie komendy odbył się apel z okazji Dnia Strażaka.

na terenie przy komendzie straży pożarnej trwa uroczysty apel z okazji dnia strażaka.

Pszczyńska komenda swoim zasięgiem obejmuje cały powiat pszczyński. Służy w niej 76 funkcjonariuszy. Wspiera ich 27 jednostek ochotniczych straży pożarnej. Tylko w 2022 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej interweniowały ogółem 1284 razy w rejonie działania KP PSP w Pszczynie, w tym: 211 razy przy pożarach, 975 razy usuwając skutki miejscowych zagrożeń, 98 wyjeżdżając do alarmów fałszywych.

Podczas uroczystości funkcjonariusze KP PSP w Pszczynie otrzymali odznaczenia i wyróżnienia:

• st. asp. Adam Kiedroń otrzymał brązową odznakę „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej” nadaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
  • mł. bryg. Damian Wala, st. kpt. Andrzej Omyła i mł. ogn. Tomasz Tomanek otrzymali medale „Za zasługi dla Śląskiego Wojewódzkiej Organizacji ZZS Florian”
  • asp. Łukasz Wyrobek został wyróżniony dyplomem Komendanta Głównego Straży Pożarnej za wzorową postawę i wysokie osiągnięcia w realizacji zadań służbowych

Druhna Iwona Kwiatkowska otrzymała odznakę św. Floriana za zasługi dla społeczności lokalnej nadaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Wręczone zostały także awanse na wyższe stopnie służbowe.

Komendant powiatowy PSP w Pszczynie, st. bryg. Grzegorz Kołoczek dziękował załodze pszczyńskiej komendy „za dobrą i bezpieczną robotę”. Podziękował także druhom-ochotnikom z powiatu za wsparcie, dzięki któremu jest możliwe zapewnienie bezpieczeństwa na terenie powiatu.

Życzenia Funkcjonariuszkom i Funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w imieniu samorządowców z powiatu pszczyńskiego złożyła starosta Barbara Bandoła. - Funkcjonariusze z pszczyńskiej komendy nie szczędzą sił i energii, kiedy tylko zagrożone jest czyjeś życie, zdrowie lub dobytek. Z poświęceniem wypełniają powierzone im zadania związane z bezpieczeństwem mieszkańców powiatu pszczyńskiego, każdej z naszych gmin. Bardzo dziękujemy za wasze zaangażowanie, życzymy, by każdy wyjazd kończył się bezpiecznym powrotem - mówiła starosta.

Podziękowania za cały rok ciężkiej służby skierował do strażaków z-ca śląskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach, st. bryg. Rafał Świerczek. - Dziękuję za cały rok ciężkiej służby, za wszystkie zadania, które wykonywaliście na wysokim poziomie. Udowodniliście, że zawsze można na was liczyć - mówił dziękując samorządowcom, którzy wspierają działalność pożarniczą. - Miałem okazję uczestniczyć w Powiatowym Zespole Zarządzania Kryzysowego, kiedy rozszczelnił się rurociąg. I widziałem, jak działa współpraca na poziomie powiatu, wszystkie służby pod kierownictwem pani starosty i pana komendanta działały ramię w ramię, ograniczając zagrożenie dla mieszkańców tego powiatu - podkreślił st. bryg Rafał Świerczek.

• Bezpieczeństwo

Najwięcej interwencji po burzy w całym województwie jest w powiecie pszczyńskim - aktualizacja

Z samego rana w czwartek, po raz drugi w ciągu 10 godzin został zwołany Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. - Podsumowaliśmy skutki potężnej burzy z gradem, która przeszła przez nasz powiat. Służby cały czas są w akcji, a jej skutki będą usuwać przez najbliższych kilka dni - mówi Grzegorz Wanot, starosta pszczyński. Trwa szacowanie szkód.

• Bezpieczeństwo

Pierwsze posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa

14 czerwca na pierwszym posiedzeniu w obecnej kadencji spotkała się Komisja Bezpieczeństwa i Porządku. Głównym tematem było omówienie stanu bezpieczeństwa w powiecie w pierwszych 5 miesiącach roku oraz przygotowania służb do akcji „Bezpieczne wakacje”.