Uczeń PZS nr 1 w Pszczynie w finale ogólnopolskiego konkursu

Błażej Pławecki z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Pszczynie w miniony weekend brał udział w finałowych zmaganiach konkursu Young Car Mechanic. To europejski konkurs dla uczniów techników i branżowych szkół samochodowych.

Wreczenie nagród w konkursie, dyplom i nagrody otrzymują Błażej i Dawid Lekki
fot. PZS nr 1 w Pszczynie

7. krajowy finał konkursu Young Car Mechanic odbył się w miniony weekend w Warszawie. Już samo zakwalifikowanie się do finałowej dziesiątki było świetnym osiągnięciem, bo w tegorocznej edycji konkursu brało udział 900 uczestników reprezentujących 23 szkoły z całej Polski.

W etapie finałowym najlepsza dziesiątka konkursu musiała wykonać 10 zadań praktycznych przygotowanych przez organizatora konkursu firmę Inter Cars i jej partnerów - czołowych dostawców i producentów. Wykonanie zadań wymagało od uczestników specjalistycznej wiedzy oraz umiejętności w posługiwaniu się odpowiednimi narzędziami i przyrządami. Finaliści musieli wykazać się umiejętnościami wymiany napędu rozrządu, czy znajomością zaawansowanej diagnostyki komputerowej.

W finale Błażej zajął ostatecznie 8. miejsce. Dla każdego z finalistów Fundacja Inter Cars ufundowała nagrody w postaci jednorazowego stypendium w wysokości 1000 zł na rozwój talentów i zainteresowań każdego z uczniów.

Błażej to pasjonat motoryzacji, który swoje umiejętności z dziedziny techniki motoryzacyjnej doskonali w szkole pod okiem nauczycieli przedmiotów samochodowych. - Mimo pracy i zajęć wieczorowych, jeszcze znajdował czas, żeby przygotowywać się do konkursu - mówi Dawid Lekki, nauczyciel zawodu, który pomagał Błażejowi w przygotowaniach.

Serdecznie gratulujemy Błażejowi i życzymy wielu sukcesów.

• Oświata

Nauczyciele na zagranicznych kursach językowych

W ramach trzeciej edycji projektu "Uczyć po europejsku" kadra pedagogiczna Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie miała możliwość uczestniczenia w zagranicznych kursach językowych realizowanych w ramach akredytacji Erasmusa.

• Oświata

Absolwenci „Samochodówki” odnoszą sukcesy

Paulina Łakota i Miłosz Puchałka, absolwenci technikum Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie w Ogólnopolskim Konkursie „Technik Absolwent Roku” uplasowali się na czołowych miejscach w specjalności technik grafiki i poligrafii cyfrowej, tym samym zakwalifikowali się do II finałowego etapu konkursu.