Powiat pszczyński - podstrona

Oświata

Ósmoklasiści odwiedzili pszczyńskie starostwo

Blisko 50 uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łące odwiedziło Starostwo Powiatowe w Pszczynie, by poszerzyć swoją wiedzę o samorządzie.

Uczniowie z nauczycielami, wicestarostą i sekretarzem przed budynkiem starostwa we wspólnym zdjęciu.

Sekretarz powiatu Szymon Sekta opowiedział młodzieży o zadaniach, którymi zajmuje się Powiat Pszczyński. Z uczniami, którzy już w przyszłym tygodniu przystąpią do egzaminu ósmoklasisty spotkał się też wicestarosta, który życzył młodym mieszkańcom Łąki powodzenia. - Wszyscy będziemy trzymać za Was kciuki - mówił Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

  • Oświata

    Uczeń PZS nr 1 w Pszczynie w finale ogólnopolskiego konkursu

    Błażej Pławecki z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Pszczynie w miniony weekend brał udział w finałowych zmaganiach konkursu Young Car Mechanic. To europejski konkurs dla uczniów techników i branżowych szkół samochodowych.

  • Oświata

    Przyszedł czas na naukę montażu podcastów

    Na początku nagrywali dźwięki w wybranych muzeach i izbach regionalnych, potem spotkali się ze swoimi rozmówcami w profesjonalnym studiu nagraniowym. Teraz młodzież trzech szkół, która uczestniczy w projekcie „Z mikrofonem po muzeach” uczyła się montażu podcastów.