Kondolencje

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci dr n med. Stanisława Dyląga, który przez ponad 40 lat kierował Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

Dyrektor przed siedzibą RCKiK w Katowicach.

Zapamiętamy Go jako osobę oddaną publicznej służbie krwi oraz inicjatora wielu nowatorskich rozwiązań. Doskonale rozumiał niedogodności, z jakimi borykają się krwiodawcy z powiatu pszczyńskiego w ciasnych pomieszczeniach przy ul. Bednorza.

- Spędziliśmy wiele godzin na rozmowach, by znaleźć rozwiązanie tej sytuacji. Stanisław Dyląg był wielkim orędownikiem budowy nowej siedziby dla pszczyńskiej stacji krwiodawstwa. Uzyskał akceptację ministerstwa, zabezpieczył na ten cel środki. Krwiodawcy z powiatu pszczyńskiego już niebawem będą mogli oddawać krew w nowej, komfortowej siedzibie w sąsiedztwie pszczyńskiego szpitala na działce należącej wcześniej do Powiatu Pszczyńskiego. Bardzo żałuję, że Pan Stanisław nie zobaczy tego momentu. To jego wielka zasługa - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

Składamy wyrazy najgłębszego współczucia Rodzinie, Bliskim i Współpracownikom Zmarłego: starosta pszczyński Barbara Bandoła wraz z pracownikami Starostwa Powiatowego w Pszczynie oraz przewodniczący Rady Powiatu Pszczyńskiego Paweł Sadza wraz z radnymi Rady Powiatu Pszczyńskiego.

Msza żałobna oraz uroczystości pogrzebowe odprawione zostaną w dniu 26 maja o godz. 13.00 w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

• Środowisko

Ostrzeżenie o silnym wietrze

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o silnym wietrze. Stopień zagrożenia: 1.

Wystartował nabór do rządowego programu „Klub”

Do wtorku 30 kwietnia potrwa nabór do tegorocznej edycji rządowego programu „Klub”. W tegorocznej edycji programu kluby sportowe mogą wnioskować o wyższe niż dotychczas kwoty - 12 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych i 17 tys. zł - dla klubów wielosekcyjnych.

• Inwestycje

Ulica Śląska w Krzyżowicach w remoncie

Końcem marca ruszył remont ponad 2-kilometrowego odcinka drogi powiatowej ul. Śląskiej w Krzyżowicach. To pierwsza cześć dużej inwestycji realizowanej przez Powiat Pszczyński i Gminę Pawłowice. W kolejnym etapie wyremontowana zostanie ul. Boryńska w Warszowicach.