Zdrowie

Wsparcie dla organizacji na zadania dla zdrowia

W tym tygodniu został rozstrzygnięty otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu zdrowia. Zarząd Powiatu Pszczyńskiego przyznał dotacje organizacjom na podejmowanie ciekawych inicjatyw skierowanych do mieszkańców.

Dzieci pływające w basenie.
fot. Stowarzyszenia RAZEM dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami

O środki mogły ubiegać się organizacje pozarządowe, stowarzyszenia i inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego na działania skierowane do mieszkańców powiatu pszczyńskiego. - Dzięki wsparciu Powiatu Pszczyńskiego zrealizowane zostaną ciekawe inicjatyw, z których będą mogli skorzystać nasi mieszkańcy. Dziękuję społecznikom za aktywność i propozycje nowych działań - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

Zarząd Powiatu Pszczyńskiego przyznał sześć dotacji na zadania z zakresu zdrowia publicznego na łączną kwotę 20 tys. zł. Wsparcie otrzymają cztery organizacje pozarządowe - Stowarzyszenie „Razem” dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Wadami Słuchu i z Wadami Wymowy, Fundacja Edukacja+ Terapia oraz Stowarzyszenie Naturalnie dla Zdrowia.

Dzięki dotacjom zostaną zorganizowane m.in. zajęcia na basenie dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami i projekt „Zdrowy kręgosłup”. Środki zostaną również wykorzystane na promocję aktywności fizycznej, wsparcie pozalekcyjnych form aktywizacji fizycznej dzieci i młodzieży oraz promocję zdrowia psychicznego wśród najmłodszych mieszkańców powiatu pszczyńskiego.

W lutym Zarząd Powiatu Pszczyńskiego przyznał w otwartych konkursach ofert 66 tys. zł na realizację 28 różnorodnych zajęć sportowych, kulturalnych oraz turystycznych.

Szczegółowe wyniki otwartego konkursu ofert z zakresu zdrowia publicznego.

• Zdrowie

Te organizacje zadbają o zdrowie mieszkańców

Starosta Grzegorz Wanot i członek Zarządu Powiatu Grzegorz Nogły spotkali się z przedstawicielami organizacji, które wygrały otwarty konkurs na realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego na rzecz mieszkańców. W tym roku Powiat przeznaczył na wsparcie inicjatyw społecznych kwotę 40 tys. zł.

• Zdrowie

Środki dla organizacji na zadania dla zdrowia mieszkańców

Rozstrzygnięty został otwarty konkurs ofert na realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego. Zarząd Powiatu Pszczyńskiego przyznał środki organizacjom pozarządowym, które jeszcze w tym roku zrealizują kilkanaście inicjatyw skierowanych do mieszkańców powiatu - dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

Wyniki otwartego konkursu ofert

Uchwałą nr 19/6/24 Zarządu Powiatu Pszczyńskiego z dnia 11 czerwca 2024 r. powierzono realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego na rzecz mieszkańców powiatu pszczyńskiego oraz przyznano środki finansowe na ten cel w 2024 roku.