Przystań Księżnej Daisy już działa

Ruszyła kolejna atrakcja turystyczna. Na wyspie z herbaciarnią można już wypożyczyć łodzie wiosłowe. Mieszkańcy powiatu pszczyńskiego i turyści mogą poznać park zamkowy od strony rozlewisk Pszczynki.

Ludzie pływający łódkami po stawie w pszczyńskim parku.
fot. Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej

Na Przystani Księżnej Daisy czeka siedem łódek. Można nimi pływać bez żadnych uprawnień i patentów. - Naszą ofertę kierujemy zarówno do mieszkańców, jak i turystów odwiedzających Pszczynę - mówi Jacek Patyk, prezes Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej. - Wypożyczalnia łodzi jest m.in. uzupełnieniem spacerów po Pszczynie z przewodnikiem miejskim oraz oferty plenerowej kawiarni „Daisy” działającej na wyspie, która jest znakomitym punktem widokowym na park i zamek - dodaje.

Wycieczka po parkowych rozlewiskach Pszczynki prowadzi pośród starodrzewia bukowego, dębowego i sosnowego. Po drodze mija się mostki łukowe, stawy w stylu angielskim oraz malownicze wysepki.

Łodzie można wypożyczać codziennie od godz. 11.00 do 19.00. Każda z nich pomieści maksymalnie 3-osoby. Przed wynajęciem łodzi obowiązkowo należy zapoznać się z regulaminem.

(źródło: Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej)