Powiat pszczyński - podstrona

Bezpieczeństwo

Ruszył ogólnopolski konkurs Floriany 2023

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej ogłasza V edycję Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów Floriany 2023.

Ogólnopolski Konkurs Floriany poświęcony jest rozwojowi, edukacji i integracji lokalnych środowisk. Głównym przesłaniem i celem Konkursu jest inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz: szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia mieszkańców małych i większych miejscowości, integracji i przeciwdziałania wykluczeniu, wspierania rozwoju i aktywizacji lokalnych społeczności.

Celem Konkursu jest również:

 • promowanie dobrej współpracy samorządów z ochotniczymi strażami pożarnymi realizowanej poprzez inicjatywy podejmowane na rzecz poprawy jakości życia lokalnych środowisk,
 • nagradzanie najlepszych projektów zrealizowanych z udziałem ochotniczych straży pożarnych i samorządów oraz innych lokalnych środowisk, organizacji i instytucji,
 • propagowanie działalności na rzecz społeczeństwa i w szerokim znaczeniu promocja najaktywniejszych ochotniczych straży pożarnych, sprawnie działających samorządów i środowisk lokalnych.

Inicjatywy będą oceniane w 7 kategoriach:

 1. Infrastruktura przestrzeni publicznej
 2. Ochrona środowiska i ekologia
 3. Edukacja
 4. Sport, rekreacja i turystyka
 5. Kultura i tradycja
 6. Aktywizowanie seniorów, współpraca pokoleń i integracja społeczna
 7. Kategoria specjalna

Zgłoszenia do konkursu można wysyłać do 30 czerwca 2023 roku.

Warunkiem prawidłowego zgłoszenia jest wypełnienie formularza online dostępnego w regulaminie konkursu, który znajdziecie na stronie www.floriany.pl otwiera się w nowym oknie w zakładkach "konkurs/regulamin" lub "konkurs/formularze zgłoszeniowe do konkursu".

Następnie należy wypełnić opisowy formularz zgłoszeniowy, który jest do pobrania w zakładce "konkurs/formularze", wydrukować i podpisać przez upoważnione osoby oraz wysłać do 30 czerwca pocztą tradycyjną wraz z dokumentacją zdjęciową lub filmową na płytach CD lub pendrive na adres:

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP,
ul. Oboźna 1,
00-340 Warszawa
z dopiskiem na kopercie: KONKURS FLORIANY.

Może to Wasza straż zdobędzie prestiżową statuetkę FLORIANA?

(źródło: Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej)

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

 • Bezpieczeństwo

  V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów

  Z inicjatywy Europejskiej Sieci Zapobiegania Przestępczości działającej przy Komisji Europejskiej i we współpracy z Europolem, w ponad 20 państwach UE w dniu 21 czerwca organizowany będzie V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów.

 • Bezpieczeństwo

  Samoobrona kobiet. Bezpłatne zajęcia z wojskowymi i instruktorami

  Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych Polek. Szkolenia z doświadczonymi żołnierzami - instruktorami odbywać się będą w wybrane soboty i niedziele wiosną i latem w parkach miejskich, na plażach, w ośrodkach sportu i rekreacji na terenie całej Polski.