Uczniowie z Rudziczki odwiedzili pszczyńskie starostwo

12 maja w Starostwie Powiatowym w Pszczynie gościli uczniowie klas 6 z nauczycielami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudziczce.

Uczniowie z nauczycielami i sekretarzem na schodach przed starostwem.

12- i 13-latkowie spotkali się z sekretarzem powiatu Szymonem Sektą. Uczniowie dowiedzieli się, jakie sprawy można załatwić w Starostwie Powiatowym w Pszczynie. Zobaczyli też film przedstawiający atrakcje powiatu pszczyńskiego.

Z szóstoklasistami z Rudziczki rozmawiała też starosta Barbara Bandoła. - To dla uczniów okazja do poznania pracy urzędu i przybliżenia zadań, jakie stoją przed samorządem - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

• Oświata

Nauczyciele na zagranicznych kursach językowych

W ramach trzeciej edycji projektu "Uczyć po europejsku" kadra pedagogiczna Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie miała możliwość uczestniczenia w zagranicznych kursach językowych realizowanych w ramach akredytacji Erasmusa.

• Oświata

Absolwenci „Samochodówki” odnoszą sukcesy

Paulina Łakota i Miłosz Puchałka, absolwenci technikum Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie w Ogólnopolskim Konkursie „Technik Absolwent Roku” uplasowali się na czołowych miejscach w specjalności technik grafiki i poligrafii cyfrowej, tym samym zakwalifikowali się do II finałowego etapu konkursu.