10 zespołów dziecięcych wystąpi podczas Małego Brzymu
W pierwszy weekend czerwca na pszczyńskim rynku odbędzie się 21. edycja Pszczyńskich Prezentacji Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Mały Brzym”. Na scenie wystąpią m.in. Łąckie Frelki i Karlusy, Zespół Pieśni i Tańca „Frydkowianie” oraz Dziecięcy Zespół Regionalny „Radość”.

W tym roku przegląd dziecięcych zespołów folklorystycznych odbędzie się 3 i 4 czerwca na rynku w Pszczynie. W ciągu dwóch dni na scenie zaprezentuje się 10 zespołów dziecięcych przede wszystkim z powiatu pszczyńskiego, ale też z gminy Węgierska Górka i Katowic. Ponad 250 młodych artystów w Pszczynie będzie śpiewać, tańczyć oraz przedstawiać dawne zwyczaje i obrzędy.
W sobotę 3 czerwca podczas 21. edycji Pszczyńskich Prezentacji Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Mały Brzym” zaprezentują się Dziecięcy Zespół Regionalny „Pawłowice”, Zespół Folklorystyczny „Ślązaczek”, Łąckie Frelki i Karlusy, Sówki z Góry, Zespół Pieśni i Tańca „Frydkowianie”, Dziecięcy Zespół Regionalny „Młode Pszczynioki” oraz Dziecięcy Zespół Regionalny „Mały Haśnik” z Żabnicy.
W niedzielę podczas 47. „Spotkania pod Brzymem” pomiędzy występami zespołów ludowych ziemi pszczyńskiej zaprezentują się zespoły dziecięce działające przy Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie - „Jedynka” z SP nr 1 w Pszczynie, „Radość” z ZSP w Radostowicach i Dziecięcy Zespół Regionalny „Goczałkowice” z SP w Goczałkowicach-Zdroju.
Organizatorami wydarzenia są Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie, Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Urząd Miejski w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury, Zarząd Osiedla Śródmieście i Osiedla Siedlice oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Pszczyńskiej.
Harmonogram Mały Brzym
sobota, 3 czerwca
godz. 12.15 - powitanie
godz. 12.30 - Dziecięcy Zespół Regionalny Pawłowice (Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach)
godz. 12.45 - 13.15 - Zespół Folklorystyczny „Ślązaczek” z Pałacu Młodzieży w Katowicach gr. młodsza i gr. starsza Pałac Młodzieży w Katowicach)
godz. 13.15 - Łąckie Frelki i Karlusy (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łące).
godz. 13.30 - Sówki z Góry (Gminne Przedszkole Publiczne im. Jana Brzechwy w Górze)
godz. 13.45 - 14.15 - Zespół Pieśni i Tańca „Frydkowianie” gr. młodsza i gr. starsza (Szkoła Podstawowa im. Stanisława Hadyny we Frydku)
godz. 14.30 - Młode Pszczynioki (Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszczynie)
godz. 14.45 - Dziecięcy Zespół Regionalny Mały Haśnik z Żabnicy (Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka)
godz. 16.00 - Studencki Zespół Pieśni i Tańca Katowice Uniwersytetu Śląskiego
niedziela, 4 czerwca
godz. 13.00 - 18.00 - 47. Spotkania pod Brzymem - Przegląd Zespołów Regionalnych Ziemi Pszczyńskiej
ok. 13.10 - zespół Radość z SP w Radostowicach
ok. 13.30 - zespół Goczałkowice
ok. 15.10 - zespół Jedynka z SP1 w Pszczynie
Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego