Maturzyści odebrali świadectwa

Kwitnące kasztany przypominają, że za moment maturzyści rozpoczną egzamin dojrzałości Zanim to jednak nastąpi, uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych odbierają świadectwa ukończenia szkoły. Powiatowe szkoły kończy w piątek, 28 kwietnia niemal 400 uczniów.

Absolwentki szkoły siedzą w sali gimnastycznej i trzymają w ręku teczki ze świadectwami
Zakończenie szkoły w PZS nr 2 w Pszczynie

- Każde pokolenie ma własny czas. Dla was coś się dzisiaj kończy, ale przede wszystkim coś się zaczyna. Popatrzcie na to z otwartą głową i z radością. To dla was najlepszy moment - macie chęci, młodość i wiedzę, którą zdobyliście w murach szkoły - mówił do absolwentów PZS nr 2 w Pszczynie wicestarosta Damian Cieszewski, życząc zdania matury i dostania się na wymarzone studia.

- To była wielka przyjemność podpisywać w tym roku wasze świadectwa - podkreślił Piotr Cygan dyrektor PZS nr 2 w Pszczynie.

Podczas uroczystej akademii w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie najlepsi uczniowie otrzymali nagrody i wyróżnienia za wyniki w nauce. Tradycją szkoły jest wpis uczniów, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem do "Złotej Księgi Szkoły". Grażyna Szczygieł oraz Paulina Stęchły odebrały „Złoty Indeks Akademii WSB” uprawniający do bezpłatnego podjęcia studiów I stopnia w trybie stacjonarnym na uczelni, która ufundowała nagrodę. - Standardowo jest tak, że dla szkoły partnerskiej nasza uczelnia funduje jeden złoty indeks, czyli bezpłatne dzienne studia. Natomiast u was jest wyjątkowo, dzięki wyjątkowym talentom organizacyjnym dyrekcji mamy dwa złote indeksy - mówił Grzegorz Adam, dyrektor ds. operacyjnych Akademii WSB.

Wiktoria Lekki i Bartosz Duda z PZS nr 2 otrzymali nagrody dla Sportowców Roku.

Łącznie świadectwa ukończenia szkoły odbierze w piątek, 28 kwietnia niemal 400 absolwentów powiatowych szkół ponadpodstawowych. Uroczystości wręczenia świadectw w PZS nr 1 oraz I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie odbędą się po południu.

W gronie najlepszych absolwentów szkół powiatowych znaleźli się: Izabela Szpak (PZS nr 1 w Pszczynie), Justyna Szczygieł (PZS nr 2 w Pszczynie) oraz Stanisław Janus (I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie).

Przed absolwentami majówka, jednak w czwartek 4 maja, pisemnym egzaminem z języka polskiego rozpoczną się tegoroczne matury. Już teraz trzymamy kciuki!

Zakończenie szkoły w PZS nr 2 w Pszczynie

Zakończenie szkoły w PZS nr 1 w Pszczynie

Zakończenie klas maturalnych w "Chrobrym"

• Oświata

Nauczyciele na zagranicznych kursach językowych

W ramach trzeciej edycji projektu "Uczyć po europejsku" kadra pedagogiczna Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie miała możliwość uczestniczenia w zagranicznych kursach językowych realizowanych w ramach akredytacji Erasmusa.

• Oświata

Absolwenci „Samochodówki” odnoszą sukcesy

Paulina Łakota i Miłosz Puchałka, absolwenci technikum Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie w Ogólnopolskim Konkursie „Technik Absolwent Roku” uplasowali się na czołowych miejscach w specjalności technik grafiki i poligrafii cyfrowej, tym samym zakwalifikowali się do II finałowego etapu konkursu.