Stypendia na pierwszy rok studiów

3 lipca Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia rozpocznie rekrutację do 12. edycji programu stypendiów akademickich na rok 2023/2024.

Stypendium przyznawane jest na okres pierwszego roku studiów stacjonarnych, na polskiej uczelni akademickiej i wynosi 6000 PLN.

Celem Fundacji jest zwiększanie szans edukacyjnych młodzieży z małych miejscowości, realizowane poprzez pomoc finansową, która niejednokrotnie jest jedyną szansą na podjęcie studiów wyższych w większych miastach.

Od początku działalności Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia przyznała już 4649 stypendiów na przestrzeni 11 lat.

Więcej informacji w regulaminie otwiera się w nowym oknieoraz na stronie internetowej Fundacji FEJJ. otwiera się w nowym oknie Informacje o datach rozpoczęcia rekrutacji oraz bieżących działaniach znajdują się w mediach społecznościowych otwiera się w nowym oknie.

Plakat informujący o dacie rozpoczęcia rekrutacji i informacje o fundacji, na zdjęciu studenci.
fot. Fundacja FEJJ

(źródło: Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia)

Oddali cześć ofiarom zbrodni katyńskiej

Samorządowcy, Sybiracy, przedstawiciele lokalnych instytucji, organizacji i stowarzyszeń, harcerze oraz młodzież i nauczyciele z pszczyńskich szkół oddali hołd bestialsko zamordowanym Polakom w 84. rocznicę zbrodni katyńskiej oraz uczcili kolejną rocznicę masowej zsyłki Polaków na Sybir.

Ostrzeżenie o przymrozkach i oblodzeniu

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał dwa ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu pszczyńskiego: o przymrozkach i oblodzeniu. Stopień zagrożeń: 1.