Środowisko

Blisko 100 osób sprzątało obrzeża zapory

Radni Marta Wojciechowska-Smolarz i Janusz Orlik już po raz 7. zaprosili wszystkich chętnych do wspólnego sprzątania obrzeży Jeziora Goczałkowickiego. Na ich apel w Dniu Ziemi odpowiedziało blisko 100 osób.

Mama i dzieci zbierają śmieci do worków przy Jeziorze Goczałkowickim

22 kwietnia za worki na śmieci chwycili mieszkańcy, samorządowcy, wędkarze, strażacy, harcerze i mnóstwo dzieci. Wspólnymi siłami udało się wysprzątać ponad 6 km linii brzegowej "śląskiego morza", głównie w Wiśle Małej i Wiśle Wielkiej. Podobna akcję w tym roku na swoim terenie zorganizowali mieszkańcy Strumienia.

- Inicjatywa tradycyjnie ruszyła z okazji Dnia Ziemi, by zwrócić uwagę na potrzebę zadbania o naszą planetę i uprzątnięcia śmieci wokół jednej z największych atrakcji naszego regionu. Szczęśliwie śmieci jest coraz mniej. Takie akcje mają sens - mówi Marta Wojciechowska-Smolarz, radna z Wisły Małej.

W sprzątanie zaangażowało się wiele dzieci. - Niezmiernie cieszy ogromna ilość małych pomocników, którzy z wielkim zapałem zbierali śmieci ręka w rękę z rodzicami. Kształtowanie w dzieciach proekologicznych postaw od najmłodszych lat to pewność, że maluchy wyrosną na dorosłych, którzy dbają o otoczenie. Dziękuję wszystkim, którzy postanowili w sobotnie przedpołudnie zrobić coś dla naszej planety. Wielkie podziękowania dla organizatorów tej akcji - mówiła Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

Akcje wsparły: Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów, pszczyńska Policja, Straż Miejska, Powiat Pszczyński i Gmina Pszczyna.

Ostrzeżenie o silnym wietrze

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o silnym wietrze. Stopień zagrożenia: 1.

Zła jakość powietrza

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu, poziom 2.

Ostrzeżenie o przymrozkach

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie meteorologiczne o przymrozkach dla powiatu pszczyńskiego. Stopień zagrożenia: 1.