Spotkanie promocyjno-informacyjne nt. Interreg Polska - Słowacja

5 kwietnia w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie o godz. 9.30 rozpocznie się spotkanie promocyjno-informacyjne pn. "Poznaj ofertę programu Interreg Polska - Słowacja 2021-2027 i efekty dotychczasowej współpracy".

Plakat z informacją o miejscu spotkania i terminie.

Podczas spotkania przedstawione zostaną m.in. informacje na temat specyfiki programu współpracy transgranicznej Interreg Polska-Słowacja 2021-2027, działań możliwych do realizacji, partycypacji w projektach z zakresu turystyki i kultury, wsparcia dla partnerów czy wykorzystania efektów dotychczasowych projektów w przygotowaniu nowych inicjatyw transgranicznych.

Po zakończeniu wydarzenia przeprowadzone zostaną konsultacje pomysłów projektowych. Chętnych do udziału w konsultacjach prosimy o przesyłanie zgłoszeń na formularzu rejestracyjnym.

Zapraszamy do elektronicznej rejestracji otwiera się w nowym oknie. Prosimy o zgłaszanie chęci udziału w terminie do 31 marca.

AGENDA SPOTKANIA

9.30 - 10.00 Rejestracja uczestników

10.00 - 10.20 Interreg Polska − Słowacja 2021-2027 - wprowadzenie i specyfika
programu współpracy transgranicznej

10.20 - 11.20 Działania możliwe do realizacji - projekty standardowe i małe

11.20 - 11.40 Wsparcie dla partnerów projektów

11.40 - 12.00 Przerwa

12.00 - 12.30 Przygotowanie wspólnego projektu - jak wykorzystać efekty
dotychczasowych projektów, na co zwrócić szczególną uwagę, partycypacja w projektach z zakresu kultury i turystyki

Dyskusja

Spotkanie współfinansowane ze środków Pomocy Technicznej Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

(źródło: Europejska Współpraca Terytorialna)

Ostrzeżenie o przymrozkach

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie meteorologiczne o przymrozkach dla powiatu pszczyńskiego. Stopień zagrożenia: 1.

• Oświata

Powierzenie stanowiska dyrektora ZS nr 3

Podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Pszczyńskiego Grzegorz Kuczera odebrał oficjalny akt powierzenia stanowiska dyrektora Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie na kolejną, pięcioletnią kadencję.

• Wykaz nieruchomości przeznaczonej do zbycia

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz. U. 2023 poz. 344) Starosta Pszczyński wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży na rzecz dotychczasowego użytkownika wieczystego w związku z przepisami epizodycznymi dotyczące roszczenia o sprzedaż nieruchomości gruntowej na rzecz jej użytkownika wieczystego.