Najlepsi w powiatowym turnieju pożarniczym

Młodzi strażacy z OSP Pawłowice, OSP Studzionka oraz OSP Warszowice okazali się najlepsi podczas powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, organizowanych przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Pszczynie przy współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie.

Grupa uczetsników turnieju wiedzy pożarniczej z organizatorami konkursu stoi w sali sesyjnej starostwa.
fot. OSP Studzionka

W turnieju powiatowym wzięło udział 27 osób, które uzyskały awans podczas eliminacji gminnych. Uczestnicy mieli za zadanie wypełnić test z wiedzy pożarniczej, który wymagał konkretnej i szerokiej wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej - zarówno pod kątem przepisów, zasad postępowania na wypadek pożaru, techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

Rywalizacja była zacięta, zwłaszcza w najstarszej grupie wiekowej, gdzie o wyłonieniu laureata musiała zadecydować dogrywka. Zdobywcy miejsc I-III otrzymali upominki, dyplomy i Puchary Starosty Pszczyńskiego, które wręczyli Szymon Sekta - prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Pszczynie, wiceprezes Iwona Kwiatkowska oraz strażacy z KP PSP w Pszczynie. Laureaci I miejsc w poszczególnych kategoriach będą reprezentować nasz powiat w turnieju wojewódzkim.

Klasyfikacja końcowa:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy I-IV)

• 1 m. Wojciech Krzeszowiak (OSP Pawłowice)
  • 2 m. Maksymilian Kozik (OSP Ćwiklice)
  • 3 m. Igor Pietkiewicz (OSP Góra)

II grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy V-VIII)

• 1 m. Radosław Mężyk (OSP Studzionka)
  • 2 m. Weronika Pochcioł (OSP Pawłowice)
  • 3 m. Joanna Świerczek (OSP Studzionka)

III grupa wiekowa (szkoły ponadpodstawowe)

• 1 m. Paweł Herman (OSP Warszowice)
  • 2 m. Wiktor Nowakowski (OSP Ćwiklice)
  • 3 m. Marek Kojzar (OSP Pawłowice)

Wakacje z lokalnymi produktami. 23 czerwca startuje goczałkowicki Bazarek

Powiat Pszczyński i Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój zapraszają na Bazarek Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej. Kolejny raz podczas wakacji na terenie goczałkowickiego uzdrowiska nasi lokalni producenci, rolnicy i pszczelarze będę promować certyfikowane miody, sery, przetwory, sery i kosmetyki.

Sekretne życie budzików. Nowa wystawa w centrum przesiadkowym

W centrum przesiadkowym w Pszczynie odbył się wernisaż wystawy Zofii Siwy „Sekretne życie Budzików”. Ilustracje autorki i budziki pochodzące z pracowni Stanisława Lisa, pszczyńskiego zegarmistrza będę zdobić wnętrze budynku do 19 sierpnia. Zwieńczeniem był spektakl „Samotna Kukułka” w wykonaniu Stowarzyszenia „take tam...” im. Artystów Międzywojnia.

Koncert TTT przesunięty na inny termin

Ważny komunikat. Ze względu na obowiązujące ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia o burzach, wspólnie z zespołem TTT podjęliśmy decyzję o przesunięciu dzisiejszego koncertu w ramach projektu "Przesiądź się na kulturę". Wasze bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Z chłopakami widzimy się w sierpniu. O dokładnym terminie koncertu poinformujemy w późniejszym czasie.