Powiat pszczyński - podstrona

Oświata

Uczniowie zapoznają się z ofertą uczelni ze Śląska i Małopolski

W poniedziałek 27 marca w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie odbędą się 12. Targi Edukacyjne pod patronatem starosty pszczyńskiej, które mają pomóc młodym ludziom w wyborze dalszego kształcenia.

Z ofertą uczelni wyższych z województwa śląskiego i małopolskiego będzie można zapoznać się w godzinach od 10.00 do 13.00. Dodatkowo młodzież szkół ponadpodstawowych z powiatu pszczyńskiego dowie się, jakie wymagania stawiają placówki przed przyszłymi studentami. Swój udział w Targach Edukacyjnych potwierdziło kilkanaście uczelni publicznych, jak i prywatnych.

Oferta wystawców skierowana będzie do uczniów klas maturalnych i młodzieży, która do egzaminu dojrzałości przystąpi w 2024 roku. - Po przerwie powróciliśmy do organizacji wydarzenia. Targi Edukacyjne w Pszczynie zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem. Liczymy na to, że tegoroczna edycja również będzie pozytywnie odebrana zarówno przez odwiedzających, jak i wystawców - mówi Piotr Łapa, organizator wydarzenia.

12. Targi Edukacyjne w Pszczynie zostały objęte patronatem starosty Barbary Bandoły.

Plakat informujący o targach edukacyjnych.

(źródło: Imprezatorzy)

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

  • Oświata

    Uczeń PZS nr 1 w Pszczynie w finale ogólnopolskiego konkursu

    Błażej Pławecki z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Pszczynie w miniony weekend brał udział w finałowych zmaganiach konkursu Young Car Mechanic. To europejski konkurs dla uczniów techników i branżowych szkół samochodowych.

  • Oświata

    Przyszedł czas na naukę montażu podcastów

    Na początku nagrywali dźwięki w wybranych muzeach i izbach regionalnych, potem spotkali się ze swoimi rozmówcami w profesjonalnym studiu nagraniowym. Teraz młodzież trzech szkół, która uczestniczy w projekcie „Z mikrofonem po muzeach” uczyła się montażu podcastów.