Dla niepełnosprawnych

Doradcy Podatkowi Niepełnosprawnym

Rusza XIV edycja akcji Śląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Od pasa w dół widać osobę prowadzącą wózek inwalidzki.

Doradcy podatkowi i członkowie Krajowej Izby Doradców Podatkowych, po raz kolejny angażują się pro publico bono w akcję udzielania porad i pomocy przy przygotowywaniu rocznych zeznań podatkowych dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin. Osoby zainteresowane otrzymają bezpłatną poradę z zakresu sporządzenia PIT za 2022 rok oraz możliwości skorzystania z ulg podatkowych.

Śląski Oddział KIDP już po raz czternasty organizuje akcję pomocy w rozliczeniach podatkowych pod hasłem „Doradcy podatkowi niepełnosprawnym”. Potrwa ona od 9 marca do 27 kwietnia 2023 roku. Konsultacje podatkowe odbywać się będą raz w tygodniu, w czwartki w godzinach od 9.00 do 15.00 pod numerem telefonu 513 152 218.

Z bezpłatnej pomocy doradców podatkowych przy sporządzaniu zeznań podatkowych za rok 2022 skorzystać będą mogli podatnicy z niepełnosprawnościami, jak i osoby, na których utrzymaniu pozostają osoby niepełnosprawne. Będą oni mogli uzyskać m.in. niezbędne informacje na temat możliwości skorzystania z odliczeń wydatków poniesionych na cele rehabilitacyjne oraz sposobów udokumentowania tych wydatków.

W tym roku jest to szczególnie istotne, gdyż rozszerzony został katalog przysługujących ulg, a możliwość ich stosowania w kilku przypadkach została doprecyzowana. Zmienione zasady dotyczą między innymi tak istotnych spraw, jak możliwość odliczania kosztów naprawy i najmu sprzętu rehabilitacyjnego, a także wydatków na zakup artykułów higienicznych, jak pieluchomajtki, pieluchy anatomiczne, itp.

(źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowicach)

• Dla niepełnosprawnych

Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych powołana na kolejną kadencję

Podczas posiedzenia inaugurującego, wicestarosta Damian Cieszewski wręczył akty powołania na kolejne cztery lata członkom Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych. To organ opiniodawczo-doradczy składający się z pięcioro przedstawicieli działających na terenie powiatu pszczyńskiego organizacji pozarządowych.

• Dla niepełnosprawnych

Ostatni moment na zgłoszenie „Uskrzydlonego”

Powiat Pszczyński po raz piąty chce uhonorować osoby z niepełnosprawnościami, które są aktywne zawodowo, odnoszą sukcesy sportowe, angażują się w życie społeczne i rozwijają pasje. Kandydatów do Wyróżnienia Starosty Pszczyńskiego „Uskrzydlony” można zgłaszać do 12 kwietnia.

• Dla niepełnosprawnych

Powiat Pszczyński na niebiesko dla autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W ramach solidarności z osobami z autyzmem Starostwo Powiatowe w Pszczynie tradycyjnie przyłączy się do akcji „Zaświeć się na niebiesko”.