Powiat Pszczyński wyróżnił najlepsze ośrodki szkolenia kierowców

W środę 15 lutego w Starostwie Powiatowym w Pszczynie podsumowano pracę ośrodków szkolenia kierowców z terenu powiatu pszczyńskiego i wyróżniono najlepsze pod względem zdawalności praktycznej kategorii B prawa jazdy w 2022 roku.

Przedstawiciele ośrodków szkolenia kierowców, włodarze powiatu i naczelnik wydziału we wspólnym zdjęciu.

W powiecie pszczyńskim działa sześć Ośrodków Szkolenia Kierowców wpisanych do rejestru Starosty Pszczyńskiego. Według zestawienia wyników egzaminacyjnych uzyskanych w 2022 roku, najlepszą zdawalność praktyczną kategorii B prawa jazdy osiągnęli kursanci szkolący się w ośrodku Pro-Kierowca Małgorzata Skumiał z Pszczyny.

Na II miejscu znalazł się Ośrodek Szkolenia Kierowców „LMS” Marek Sciskoł z Pawłowic. Trzecie miejsce zajął Ośrodek Szkolenia Kierowców Krzysztofa Caputy z Pszczyny.

Statuetkę dla najlepszego ośrodka szkolenia kierowców w powiecie pszczyńskim w 2022 roku i listy gratulacyjne przedstawicielom firm wręczyli wicestarosta Damian Cieszewski, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego Grzegorz Nogły oraz naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Pszczynie Grzegorz Kuś. - Zamierzamy wyróżniać najlepsze ośrodki szkolenia kierowców każdego roku. To od ich pracy zależy, jakimi umiejętnościami wykazują się młodzi kierowcy, którzy będą jeździć po drogach powiatu pszczyńskiego - mówi wicestarosta Damian Cieszewski.

Właścicielka firmy Pro-Kierowca odbierająca statuetkę.
Najlepszą zdawalność praktyczną kategorii B prawa jazdy osiągnęli kursanci szkolący się w ośrodku Pro-Kierowca Małgorzata Skumiał z Pszczyny.

Powiat jest jednostką nadzorującą szkoły jazdy. - Każdego roku kontrolujemy ośrodki szkolenia kierowców, a w ostatnich latach dużo rozmawiamy na temat zdawalności egzaminów. Pilotażowo chcieliśmy tę zdawalność ocenić i wyróżnić te ośrodki, które parametr zdawalności praktycznej kategorii B w 2022 roku miały największą - mówi naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu Grzegorz Kuś.

Spotkanie było także okazją do omówienia spraw związanych ze zmianami przepisów oraz prowadzeniem niezbędnej dokumentacji.