Dotacje na zabytki

Starosta Pszczyński informuje, iż począwszy od dnia 9 lutego 2023 r. można składać wnioski o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie bądź roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, znajdujących się na terenie Powiatu Pszczyńskiego.

Zgodnie z zasadami określonymi w uchwale NR XXXIII/245/17 Rady Powiatu Pszczyńskiego z dnia 27 września 2017 r. w sprawie określenia zasad udzielania dotacji z budżetu Powiatu Pszczyńskiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, znajdującym się na terenie Powiatu Pszczyńskiego oraz zgodnie z uchwałą NR XXVII/252/21 Rady Powiatu Pszczyńskiego z dnia 24 marca 2021 r. w sprawie zmiany Uchwały NR XXXIII/245/17 Rady Powiatu Pszczyńskiego z dnia 27 września 2017 r. w sprawie określenia zasad udzielania dotacji z budżetu Powiatu Pszczyńskiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, znajdującym się na terenie Powiatu Pszczyńskiego, Starosta Pszczyński informuje, iż począwszy od dnia 9 lutego 2023 r. można składać wnioski o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie bądź roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, znajdujących się na terenie Powiatu Pszczyńskiego.

Dotacja udzielona zostanie na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, znajdującym się na terenie Powiatu Pszczyńskiego, realizowane w 2023 r., które zostaną zakończone nie później niż do 15 grudnia 2023 r. Refundacji będą podlegały wydatki poniesione po podpisaniu umowy, jednak nie wcześniej niż od 11 kwietnia 2023 r.

Termin naboru wniosków określa się od 09.02.2023 - 28.02.2023 r.

W budżecie powiatu zabezpieczono na dotacje kwotę 100 000 zł.

Do pobrania:
1. Uchwała Rady Powiatu Pszczyńskiego z 2017 r., format pliku: PDF, rozmiar: 2.9 MB
2. Uchwała Rady Powiatu Pszczyńskiego z 2021 r., format pliku: PDF, rozmiar: 185.29 KB
3. Uchwała Zarządu Powiatu ws. ogłoszenia naboru wniosków, format pliku: PDF, rozmiar: 80.74 KB
4. Wniosek o udzielenie dotacji, format pliku: DOCX, rozmiar: 18.69 KB
5. Sprawozdanie końcowe, format pliku: DOCX, rozmiar: 21.87 KB

Wprowadził Wydział Promocji

Michał Buła z Piasku ze złotem i rekordem w wyciskaniu sztangi leżąc

Michał Buła z Piasku w grupie zawodników do 107 kg w kategorii senior wśród niepełnosprawnych zdobył złoto podczas 21. Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Wycisnął 161 kg, ustanowił swój rekord w zawodach, a tym samym został najlepszym zawodnikiem Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy.

• Organizacje pozarządowe

Protokół z konsultacji zadania pn. Obchody Święta Konstytucji 3-maja

15 marca 2024 r. do Starostwa Powiatowego w Pszczynie wpłynęła oferta Stowarzyszenia Związek Górnośląski Koło Suszec na realizację zadania publicznego powiatu pn. „Obchody Święta Konstytucji 3-maja” w trybie poza konkursowym tzw. małe granty.