Środowisko

Ostrzeżenie o oblodzeniu

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o oblodzeniu. Stopień zagrożenia: 1

Obszar (w nawiasie numer ostrzeżenia dla powiatu)
powiaty: bielski(6), Bielsko-Biała(6), bieruńsko-lędziński(3), Jastrzębie-Zdrój(5), Jaworzno(3), Mysłowice(3), pszczyński(4), Sosnowiec(3), Tychy(3), Żory(3)

Ważność: od godz. 22:30 dnia 19.01.2023 do godz. 07:30 dnia 20.01.2023

Prawdopodobieństwo: 80%

Przebieg: prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -1°C, temperatura minimalna przy gruncie około -1°C.

(źródło: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy
Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie)

Ostrzeżenie o burzach

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie 1. stopnia o burzach dla powiatu pszczyńskiego.

• Środowisko

Przyłącz się do akcji „Pomyśl i nie śmieć”

Zbliża się Dzień Ziemi. 20 kwietnia odbędzie się akcja „Pomyśl i nie śmieć”, która tradycyjnie wystartuje na łowisku specjalnym w Wiśle Małej. Uczestnicy wspólnymi siłami będą sprzątać obrzeża Jeziora Goczałkowickiego.

Ostrzeżenie o silnym wietrze

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o silnym wietrze. Stopień zagrożenia: 1.