78. rocznica Marszu Śmierci

W styczniu przypada 78. rocznica ewakuacji więźniów KL Auschwitz-Birkenau. W związku z tym 13 stycznia w powiecie pszczyńskim zorganizowane zostaną uroczystości upamiętniające tragiczne wydarzenia zwane „Marszem Śmierci”.

Przedstawiciele Powiatu Pszczyńskiego oraz Gminy Pszczyna składają kwiaty i znicze pod pomnikiem ofiar Marszu Śmierci w Pszczynie

W Miedźnej, Pszczynie, Suszcu, Studzionce, Pawłowicach i Brzeźcach znajdują się zbiorowe mogiły pomordowanych lub zmarłych z wycieńczenia więźniów. Samorządowcy, uczniowie i nauczyciele, przedstawiciele organizacji i instytucji, mieszkańcy oddają hołd zmarłym podczas Marszu Śmierci na terenie naszego powiatu, składając kwiaty i zapalając znicze.

Harmonogram 78. rocznicy „Marszu Śmierci”:

godz. 9.00, Miedźna (cmentarz parafialny)
godz. 9.30, Pszczyna (tablica pamiątkowa przy ul. Bogedaina)
godz. 10.30, Pszczyna (cmentarz przy ul. Wodzisławskiej)
godz. 11.00, Suszec (Łęg)
godz. 11.30, Pawłowice (cmentarz parafialny)
godz. 12.00, Studzionka (cmentarz parafialny)
godz. 12.30, Brzeźce (cmentarz parafialny)

Oddali cześć ofiarom zbrodni katyńskiej

Samorządowcy, Sybiracy, przedstawiciele lokalnych instytucji, organizacji i stowarzyszeń, harcerze oraz młodzież i nauczyciele z pszczyńskich szkół oddali hołd bestialsko zamordowanym Polakom w 84. rocznicę zbrodni katyńskiej oraz uczcili kolejną rocznicę masowej zsyłki Polaków na Sybir.

Ostrzeżenie o przymrozkach i oblodzeniu

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał dwa ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu pszczyńskiego: o przymrozkach i oblodzeniu. Stopień zagrożeń: 1.