Promują lokalne produkty wśród kuracjuszy goczałkowickiego uzdrowiska

Gablota wypełniona lokalnymi produktami wyróżnionymi certyfikatem Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej stanęła w Uzdrowisku w Goczałkowicach-Zdroju.

Grafika z produktami, które znalazły się w gablocie uzdrowiska.

Wyeksponowano w niej goczałkowicką solankę i borowinę, miody odmianowe oraz z dodatkiem suszonych kwiatów i ziół z Pasieki św. Ambrożego, mydła konopne firmy BeEco oraz czepidło wykonane przez Bożenę Rokitę.

W gablocie umieszczono też katalog z produktami Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej. - Kuracjusze mogą poznać bliżej rodzinę produktów certyfikowanych lokalnym znakiem jakości oraz zakupić niektóre wyroby - informuje goczałkowickie uzdrowisko.

To dopiero początek. Jak zapowiada wicestarosta Damian Cieszewski w przyszłym roku pojawią się nowe imprezy, np. Wielkanocny Jarmark Świąteczny oraz częstsze, cykliczne wydarzenia, podczas których producenci będą oferować swoje produkty. W 2023 roku zostaną także uruchomione punkty sprzedażowe z markowymi produktami.

• Lokalne miody kolejny raz ze złotym godłem

Miody z Pasieki św. Ambrożego w Woli po raz czwarty zostały wyróżnione Złotym Godłem QI i tytułem Najwyższa Jakość Quality International 2023 w kategorii „QI product - produkt najwyższej jakości”.

• Lokalna Marka Ziemi Pszczyńskiej rozwija się

Lokalni producenci, których wyroby otrzymały certyfikat, komisja oraz przedstawiciele koordynatora - Powiatu Pszczyńskiego spotkali się w skansenie, aby podsumować dotychczasowe i zaplanować kolejne działania związane z dalszym rozwojem Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.