Inwestycje

Na Grabówki z nową nawierzchnią asfaltową

W Suszcu odbył się odbiór końcowy naprawionego 800-metrowego odcinka jezdni ul. Na Grabówki.

Droga z naprawioną nawierzchnią, obok niej budowa domu.

Nowa nawierzchnia asfaltowa została wykonana w rejonie skrzyżowania z ulicą Pszczelą do granicy lasu. Utwardzone zostały też pobocza.

Koszt prac wyniósł 340 tys. zł i został w całości pokryty przez Spółkę Restrukturyzacji Kopalń S.A. - W ramach remontu po szkodach górniczych naprawiliśmy 800-metrowy odcinek drogi. Na 150-metrowym odcinku ułożona została jedna warstwa ścieralna, a na pozostałym dwie warstwy nawierzchni, utwardzone zostały pobocza i wykonane najazdy - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

Wykonawcą zadania była firma Auto-Trans Asfalty Sp. z o.o.

• Inwestycje

Wkrótce ruszy budowa mostu w Czarkowie

Nowy obiekt mostowy w ciągu ul. Powstańców Śląskich w Czarkowie zostanie wybudowany jeszcze w tym roku. Niebawem wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu, która będzie wyznaczała trasę objazdu.

• Inwestycje

Ważne inwestycje w trudnym czasie

To był rok wyzwań - organizowania pomocy dla Ukrainy i szukania sposobów na radzenie sobie z rosnącą inflacją. Mimo to Powiat Pszczyński w 2022 roku zrealizował wiele ważnych dla mieszkańców inwestycji. W ciągu mijających 12 miesięcy dużo środków pochłonęły inwestycje drogowe, w tym zadania zwiększające bezpieczeństwo pieszych.