Zdrowie

Nowy sprzęt medyczny na oddziale ginekologiczno-położniczym

Gabinet zabiegowy na oddziale ginekologiczno-położniczym Szpitala Joannitas w Pszczynie, dzięki wsparciu Fundacji JSW został wyposażony w nowoczesny i komfortowy sprzęt medyczny.

Gabinet zabiegowy, nowy fotel i sprzęt w jasnym pomieszczeniu.
fot. Szpital Joannitas w Pszczynie

W gabinecie zabiegowym pojawił się zautomatyzowany fotel ginekologiczny, mobilna lampa zabiegowa oraz dwa obrotowe taborety. Całości dopełnia funkcjonalny stolik, w którym personel medyczny może przechowywać niezbędne leki i akcesoria medyczne.

Trakt porodowy otrzymał dwie nowe lamy zabiegowe oraz obrotowe taborety. - Dziękujemy za wsparcie Fundacji JSW, która po raz kolejny już zaangażowała się w pomoc dla naszej placówki - informuje Szpital Joannitas w Pszczynie.

(źródło: Szpital Joannitas w Pszczynie)

• Zdrowie

7 lat od momentu rozpoczęcia budowy czekali na ten dzień

W czwartek 15 grudnia otwarto Dom Ojca Pio w Pszczynie, w którym znajduje się Ośrodek Dziennego Pobytu Osób Starszych, przychodnia paliatywna, hospicjum domowe i siedziba stowarzyszenia - pierwsza własna po 23 latach działalności Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie.

• Zdrowie

Protokół z przebiegu przeprowadzonych konsultacji społecznych

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 54/2022 Starosty Pszczyńskiego z dnia 24 listopada 2022 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu pszczyńskiego na rok 2023, w dniach od 30 listopada 2022 r. do 8 grudnia 2022 r. zostały przeprowadzone konsultacje społeczne.