Muzyka kameralna zabrzmi w pszczyńskich kościołach

13 listopada odbędzie się drugi z koncertów w ramach tegorocznego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Musica da Chiesa”.

Męski zespół muzyki kameralnej podczas występu w pszczyńskim kościele.
6 listopada w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego wystąpił męski zespół wokalny „Calvi Cantores” pod dyrekcją Tomasza Pawła Sadownika. • fot. Grzegorz Załucki Fotografia

W najbliższą niedzielę, 13 listopada o godz. 16.00 w Kościele Ewangelicko-Augsburskim wystąpią: Tomasz Barcik (organy) i Anna Utmańczyk-Barcik (altówka).

Festiwal zwieńczy koncert Marty Sandurskiej (harfa) oraz Katarzyny Popek (flet) w niedzielę, 20 listopada o godz. 16.00 w Kościele Wszystkich Świętych. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Festiwal jest doskonałą promocją kameralnej muzyki religijnej. Wydarzenie organizuje Pszczyńskie Towarzystwo Muzyczne „Con Fuoco”. Jednym ze współorganizatorów jest Powiat Pszczyński. Szczegóły na plakacie.

Plakat wydarzenia Musica da Chiesa z informacjami o koncertach i wykonawcach oraz logami organizatorów