Odcinek drogi wojewódzkiej do remontu. Prace ruszają 3 listopada [aktualizacja]

W tym tygodniu rusza remont Drogi Wojewódzkiej nr 939 na odcinku pomiędzy rondem Powstań Śląskich a rondem Miast Partnerskich w Pszczynie. Objazd zostanie poprowadzony ul. Sznelowiec.

Frezowanie nawierzchni ulicy Cieszyńskiej w Pszczynie

W czwartek 3 listopada w ramach robót drogowych odbędzie się frezowanie nawierzchni na niemal 350 metrowym odcinku ul. Cieszyńskiej w Pszczynie pomiędzy rondem Powstań Śląskich a rondem Miast Partnerskich. Ruch drogowy będzie odbywał się wahadłowo.

Następnego dnia firma Drogród z Ćwiklic przeprowadzi prace porządkowe i przygotowujące. Początkowo sobotę 5 listopada planowano ułożenie warstw nawierzchni asfaltowej, jednak ze względu na zapowiadane opady deszczu, wykonawca podjął decyzję, że ułoży asfalt w poniedziałek, 7 listopada. W tym dniu w czasie prowadzenia prac skrzyżowania ulicy Cieszyńskiej z ul. Ogrodową, Wesołą i Zacisze będą zamknięte. Objazd zarówno od Pszczyny, jak i od Łąki zostanie poprowadzony ulicą Sznelowiec w Pszczynie. W czasie prowadzenia robót ruch sterowany będzie ręcznie.

We wtorek, 8 listopada drogowcy wykonają roboty wykończeniowe. Koszt prac wyniesie ponad 350 tys. zł. Zadanie zostanie sfinansowane ze środków na bieżące utrzymanie dróg wojewódzkich przekazanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w ramach porozumienia z Powiatem Pszczyńskim.

Noworoczny Turniej Badmintona

UKS Plesbad Pszczyna zaprasza na 24. Noworoczny Turniej Badmintona. W sobotę, 11 lutego zagrają dorośli, a następnego dnia w rywalizacji uczestniczyć będą dzieci.

• Nabór do programu "Opieka wytchnieniowa"

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pszczynie rozpoczyna realizację Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej "Opieka wytchnieniowa” - edycja 2023, finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego.