Pomoc dla bezdomnych. Całodobowa infolinia 987

Wzorem lat ubiegłych, 1 listopada w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach uruchomiona zostanie infolinia o bezpłatnym numerze 987, obsługiwana całodobowo przez służbę dyżurną Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Kobieta rozmawiająca przez telefon, siedzi za biurkiem. Pracuje przy komputerze.
fot. Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Pod wskazanym numerem można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych na terenie województwa śląskiego.

Jednocześnie przypominamy, że aktualny wykaz jednostek świadczących pomoc osobom bezdomnym z terenu całego województwa śląskiego znajduje się na stronie internetowej Wydziału Rodziny i Polityki Społecznej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach otwiera się w nowym oknie.

Żółty plakat. Na nim informacja z numerem infolinii 987 i numerami alarmowymi.

(źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach)

• Bezpieczeństwo

Uczniowie z Góry świecą przykładem

W Pszczynie odbył się niezwykle barwny finał Ogólnopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła 2023”, który przeprowadzono w czterech województwach - śląskim, świętokrzyskim, podkarpackim i małopolskim. Łącznie w konkursie wzięły udział 443 szkoły i ponad 100 tys. uczniów. Tytuł ogólnopolskiego laureata, a jednocześnie najlepszej odblaskowej szkoły na Śląsku otrzymała Szkoła Podstawowa im. Janusz Korczaka w Górze.

• Bezpieczeństwo

Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej Policji w Pszczynie

Policjanci z Pszczyny podsumowali 2023 rok. W obecności samorządowców, służb mundurowych, kierownictwa pszczyńskiej komendy i pracowników cywilnych zostały zaprezentowane wyniki zeszłorocznej pracy. Odprawie rocznej przewodniczył komendant powiatowy insp. Grzegorz Bonalski.