Bezpieczeństwo

Pomoc dla bezdomnych. Całodobowa infolinia 987

Wzorem lat ubiegłych, 1 listopada w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach uruchomiona zostanie infolinia o bezpłatnym numerze 987, obsługiwana całodobowo przez służbę dyżurną Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Kobieta rozmawiająca przez telefon, siedzi za biurkiem. Pracuje przy komputerze.
fot. Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Pod wskazanym numerem można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych na terenie województwa śląskiego.

Jednocześnie przypominamy, że aktualny wykaz jednostek świadczących pomoc osobom bezdomnym z terenu całego województwa śląskiego znajduje się na stronie internetowej Wydziału Rodziny i Polityki Społecznej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach otwiera się w nowym oknie.

Żółty plakat. Na nim informacja z numerem infolinii 987 i numerami alarmowymi.

(źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach)

Ostrzeżenie o oblodzeniu

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o oblodzeniu. Stopień zagrożenia: 1

• Bezpieczeństwo

Policja apeluje o czujność i rozwagę

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie od początku roku na terenie Ćwiklic i Rudołtowic doszło do jednego włamania do domu jednorodzinnego. W związku z opublikowanym nagraniem, na którym widoczne są podejrzane osoby, które prawdopodobnie obserwują posesje apeluje do mieszkańców o zachowanie czujności, ale także rozwagi.

• Bezpieczeństwo

Poważna awaria rurociągu. Starosta zwołała sztab kryzysowy

W budynku Komendy Powiatowej Straży Pożarnej odbyło się zwołane przez starostę pszczyńską Barbarę Bandołę posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z awarią rurociągu, doprowadzającego wodę z ujęcia w Czańcu do stacji uzdatniania w Goczałkowicach-Zdroju.