Bezpieczeństwo

Pomoc dla bezdomnych. Całodobowa infolinia 987

Wzorem lat ubiegłych, 1 listopada w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach uruchomiona zostanie infolinia o bezpłatnym numerze 987, obsługiwana całodobowo przez służbę dyżurną Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Kobieta rozmawiająca przez telefon, siedzi za biurkiem. Pracuje przy komputerze.
fot. Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Pod wskazanym numerem można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych na terenie województwa śląskiego.

Jednocześnie przypominamy, że aktualny wykaz jednostek świadczących pomoc osobom bezdomnym z terenu całego województwa śląskiego znajduje się na stronie internetowej Wydziału Rodziny i Polityki Społecznej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach otwiera się w nowym oknie.

Żółty plakat. Na nim informacja z numerem infolinii 987 i numerami alarmowymi.

(źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach)

Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej Policji w Pszczynie

Policjanci z Pszczyny podsumowali 2023 rok. W obecności samorządowców, służb mundurowych, kierownictwa pszczyńskiej komendy i pracowników cywilnych zostały zaprezentowane wyniki zeszłorocznej pracy. Odprawie rocznej przewodniczył komendant powiatowy insp. Grzegorz Bonalski.

• Bezpieczeństwo

Wraz z początkiem lutego ruszyła kwalifikacja wojskowa

W czwartek 1 lutego rozpoczęła pracę Powiatowa Komisja Lekarska dla powiatu pszczyńskiego, która do końca miesiąca przebada ponad 550 młodych osób. Każda z nich otrzyma jedną z czterech kategorii do służby wojskowej - A, B, D lub E.

Ruszają "Bezpieczne Ferie"

Na terenie województwa śląskiego ruszyła akcja „Bezpieczne Ferie 2024”, która będzie trwała do 26 lutego.