Dwa dni pickleballowych zmagań

W weekend hala Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie wypełniona została miłośnikami pickleball’a - dyscypliny, która powstałą z połączenia tenisa ziemnego, stołowego oraz badmintona.

Grupowe zdjęcie zawodników biorących udział w turnieju.
fot. Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie

W 3. Otwartym Turnieju Pickleball’a, a pierwszym o randze międzynarodowej wzięło udział ponad 70 zawodników i zawodniczek z Polski, Węgier, Wielkiej Brytanii i Szwecji. W sobotę 22 października na kortach walczyły zespoły deblowe w kategoriach kobiet, mężczyzn i mikstach. Wśród kobiet bezkonkurencyjne okazały się Marta Prajsner i Anastasia Pysarenko, a drugie miejsce wywalczyła para Emilia Walczak i Agata Grabiec. Na najniższym stopniu podium stanęły Magdalena Słowik i Klaudia Piadek.

Pierwsze miejsce w deblu mężczyzn wywalczyli Szymon Zawartko i Dominik Dobaczewski, którzy w finale pokonali parę Mateusz Matysik/Piotr Stefaniak. Na trzecim miejscu zmagania zakończyła brytyjska para Kyle Siftar i Wesley Jackson. W rywalizacji zespołów mieszanych najlepsi byli Agata Czarkowska i Wesley Jackson. Na drugim miejscu turniej zakończyła para Emilia Madejska i Mateusz Matysik, a podium uzupełnili Ewelina i Michał Walczakowie.

Następnego dnia, w niedzielę 23 października rywalizacja toczyła się w kategoriach singlowych. W zmaganiach mężczyzn 40+ pierwsze miejsce wywalczył Tomasz Glit, pokonując w finale Marka Szklorza. Na najniższym stopniu podium uplasował się Wojciech Rykała. Wśród pań najlepsza była Barbara Gonsiorczyk, która w finałowym starciu pokonała Magdalenę Słowik. Trzecie miejsce wywalczyła Agnieszka Kołogrecka. W najliczniejszej turniejowej kategorii bezkonkurencyjny był Szymon Zawartko, a na kolejnych miejscach zameldowali się Mateusz Matysik oraz Dominik Dobaczewski.

(źródło: Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie)

• Oświata

AutoFachman dla przyszłym mechaników, ale też warsztatów samochodowych

Zbliża się kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego AutoFachman. Tym razem po raz pierwszy poza zmaganiami uczniów szkół branżowych i techników samochodowych uruchomiony zostanie osobny konkurs - dla właścicieli i pracowników warsztatów samochodowych wraz z praktykantami.

Starosta i wicestarosta dziękowali wolontariuszom WOŚP za zaangażowanie

Dzięki niestrudzonym wolontariuszom, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w powiecie pszczyńskim z roku na rok gra coraz głośniej. Starosta Barbara Bandoła i wicestarosta Damian Cieszewski wspólnie z Arturem Wojciechem podziękowali osobom zaangażowanym w pracę Powiatowego Sztabu WOŚP działającego w PZS nr 1 w Pszczynie.

• Wykaz nieruchomości przeznaczonych do oddania w dzierżawę

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. 2023 poz. 344.) Starosta Pszczyński, wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej jako organ reprezentujący Skarb Państwa w sprawach gospodarowania nieruchomościami, podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do oddania w dzierżawę.