Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich nauczycieli, dyrektorów i pracowników oświaty. To także święto wszystkich uczniów i rodziców, bo wspólnie tworzycie społeczność szkolną.

Dziecko podające kwiaty nauczycielce.

Nauczyciele są przewodnikami po pasjonującym świecie wiedzy, pozwalają młodym ludziom posiąść umiejętność uczenia się, potrzebną przez całe życie. Uczą otwartości, wyrażania uczuć i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. To niezwykle odpowiedzialna i trudna misja.

W Dniu Edukacji Narodowej bardzo dziękujemy za to, że stoicie blisko młodych ludzi, towarzysząc im w rozwoju, a w swoją pracę wkładacie tyle serca.

Całemu środowisku oświatowemu w powiecie pszczyńskim - dyrektorom, nauczycielom, pracownikom szkół i placówek życzymy, by trud włożony w wychowanie młodego pokolenia każdego dnia spotykał się z należnym szacunkiem. Praca, którą wykonujecie, jest fundamentem przyszłości...

starosta pszczyńska Barbara Bandoła
przewodniczący Rady Powiatu Pszczyńskiego Paweł Sadza

• Oświata

Powierzenie stanowiska dyrektora ZS nr 3

Podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Pszczyńskiego Grzegorz Kuczera odebrał oficjalny akt powierzenia stanowiska dyrektora Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie na kolejną, pięcioletnią kadencję.

• Oświata

Mechatronicy z "Rolniczoka" na stażu zawodowym w Barcelonie

Początkiem marca grupa pięciu uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 rozpoczęła praktyki w Barcelonie. Po pomyślnym przejściu procesu rekrutacji praktykanci uczestniczyli w intensywnym kursie języka hiszpańskiego. Przeszli też szkolenie z pierwszej pomocy i uczestniczyli w zajęciach z przygotowania kulturowego.