Si Kalafo zwycięża pod siatką

W hali POSiR po raz pierwszy został rozegrany Turniej Siatkówki Amatorskich Drużyn Mieszanych o Puchar Starosty Pszczyńskiego. Wśród drużyn z powiatu pszczyńskiego najlepsza okazała się ekipa Si Kalafo, która dzięki lepszej różnicy małych punktów wyprzedziła nieProfesjonalnych.

Zawodnicy grający w siatkówkę w hali POSiR.
fot. Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie

W turnieju zagrało sześć drużyn, które rywalizowały systemem „każdy z każdym”, równocześnie na trzech boiskach. Grano po 2 sety do 25, za zwycięstwo przyznawane były 2 punkty, za remis 1. Ostatecznie o zwycięstwie zadecydowała różnica małych punktów. Zarówno Si Kalafo, jaki i nieProfesjonalni zgromadzili po 8 punktów za trzy zwycięstwa i dwa remisy, ale zespół dowodzony przez Piotra Filipczuka miał zdecydowanie lepszy stosunek małych punktów (240-188) od ekipy Cezarego Loszyńskiego (241-218). Na najniższym stopniu podium stanął Sabrina Team z kapitanem Leszkiem Zatorskim.

Si Kalafo zaczęli turniej od zwycięstwa nad Wczorajszymi, a nieProfesjonalni i Sabrina Team pierwsze dwa mecze zremisowali. W dodatku już w pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi dwoma drużynami, kontuzji doznała Daniela Bielińska z nieProfesjonalnych, stąd do końca zawodów na parkiecie musiała występować Zuzanna Kajstura (zgodnie z regulaminem „w trakcie trwania meczu na boisku musi przebywać minimum jedna zawodniczka”).

Przed ostatnią kolejką jeszcze trzy drużyny miały szansę na zwycięstwo. Warunkiem były wygrane nieProfesjonalnych z Siatoholikami i Sabriny z… Si Kalafo. O ile, ci pierwsi zwyciężyli, to w drugim starciu padł remis, choć w pierwszym secie Sabrina Team triumfował 25-12!

Potem w ruch poszły… kalkulatory sędziowskie, które jednoznacznie wskazały zwycięzców. Po chwili wicestarosta pszczyński Damian Cieszewski i dyrektor POSiR Maciej Stieber mogli więc wręczyć dyplomy, puchary i nagrody indywidualne dla najlepszych drużyn i zawodników. Kończąc turniej Damian Cieszewski podziękował wszystkim uczestnikom za kilkugodzinną, sportową rywalizację.

Klasyfikacja końcowa turnieju

1. Si Kalafo - 8 punktów (+52),
  2. nieProfesjonalni - 8 punktów (+23),
  3. Sabrina Team - 7 punktów,
  4. Siatoholicy - 3 punkty (-17),
  5. Untalented - 3 punkty (-58),
  6. Wczorajsi - 1 punkt.

Najlepsza zawodniczka: Antonina Pękala (Si Kalafo)

Najlepszy zawodnik: Patryk Zomerlik (Sabrina Team)

MVP Turnieju: Piotr Filipczuk (Si Kalafo)

Organizatorem turnieju, który odbywał się pod patronatem starosty pszczyńskiej Barbary Bandoły był Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

(źródło: Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie)

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.

Rachunki za energię elektryczną: kampania edukacyjna Urzędu Regulacji Energetyki nt. umów z ceną dynamiczną

Od 24 sierpnia u największych sprzedawców energii elektrycznej pojawił się nowy rodzaj oferty adresowanej do odbiorców indywidualnych: umowa z ceną dynamiczną. Jest skierowana do odbiorców świadomych zasad obowiązujących na rynku energii oraz posiadających liczniki zdalnego odczytu i rozliczających się w cyklu jednomiesięcznym. Sprawdź, czy ta oferta jest dla Ciebie.

• Środowisko

Ostrzeżenie o gęstej mgle

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie dla powiatu pszczyńskiego o gęstej mgle, stopnia 1.