W Czechach i Hiszpanii szkolą się, jak uczyć po europejsku

Grupa nauczycielek z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie uczestniczy w zajęciach językowych w Hiszpanii i Czechach realizowanych w ramach akredytacji Erasmus+.

Nauczycielki podczas zajęć językowych.

Pedagodzy przebywający w Walencji codziennie uczestniczą w kursach językowych prowadzonych przez lektora języka hiszpańskiego. Nauczyciele przebywający w Pilznie uczęszczają do szkoły językowej Eufrat Group, gdzie poznają różne metody prowadzenia zajęć z elementami anglojęzycznymi.

Nauczycielki przebywające w Czechach w czasie wolnym miały okazję zwiedzić Pilzno i Pragę, a w Hiszpanii - Walencję. - Po powrocie do szkoły będą mogły przekazać swoją wiedzę podczas zajęć i przeprowadzić lekcje z elementami języka hiszpańskiego i angielskiego - mówi Piotr Cygan, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie.

W październiku, dzięki akredytacji Erasmsus+, grupa 12 uczniów PZS nr 2 w Pszczynie kształcących się w zawodach - technik geodeta i technik architektury wyleci na Cypr w ramach realizacji projektu „Bilet do kariery - II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

- Międzynarodowe programy odgrywają ważną rolę w kształceniu młodych ludzi. To nie tylko certyfikaty, ale przede wszystkim możliwość zdobycia umiejętności zawodowych, językowych i społecznych, które będą procentować w dorosłym życiu - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

• Oświata

Nauczyciele na zagranicznych kursach językowych

W ramach trzeciej edycji projektu "Uczyć po europejsku" kadra pedagogiczna Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie miała możliwość uczestniczenia w zagranicznych kursach językowych realizowanych w ramach akredytacji Erasmusa.

• Oświata

Absolwenci „Samochodówki” odnoszą sukcesy

Paulina Łakota i Miłosz Puchałka, absolwenci technikum Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie w Ogólnopolskim Konkursie „Technik Absolwent Roku” uplasowali się na czołowych miejscach w specjalności technik grafiki i poligrafii cyfrowej, tym samym zakwalifikowali się do II finałowego etapu konkursu.