Powiat pszczyński - podstrona

Ogólne

100 tys. złotych dofinansowania dla Powiatu Pszczyńskiego

Powiat Pszczyński pozyskał dofinansowanie w ramach projektu „Cyfrowy Powiat”. Środki w wysokości 100 tys. złotych zostaną przeznaczone na działania związane z cyfrowym rozwojem oraz zwiększeniem cyberbezpieczeństwa.

Dłonie na klawiaturze w rogu napis cyfrowy powiat.
Logotypy projektu "Cyfrowy Powiat"

Celem projektu jest zwiększenie cyfryzacji Starostwa Powiatowego w Pszczynie poprzez wdrożenie systemu do zarządzania dokumentami, sprawami i integracji z formularzami elektronicznymi oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych.

- Staramy się sukcesywnie odchodzić od dokumentów papierowych, stąd chcemy unowocześnić system elektronicznego obiegu dokumentów. Sprawne wykorzystywanie technologii cyfrowych przez samorządy ma kluczowe znaczenie dla zaspokojenia potrzeb mieszkańców - mówi starosta Barbara Bandoła i dodaje, że realizacja projektu ułatwi mieszkańcom dostęp do usług za pośrednictwem Internetu.

Zwiększenie bezpieczeństwa systemów informatycznych zapewni jeszcze lepszą ochronę danych osobowych klientów Starostwa Powiatowego w Pszczynie. - To jeden z naszych priorytetów, zwłaszcza teraz, w czasie, kiedy tak często stają się obiektem cyberkradzieży - dodaje.

Powiat Pszczyński na realizację projektu „Cyfrowy Powiat” zgodnie ze złożonym wnioskiem otrzyma dofinansowanie w wysokości 100 tys. złotych. Dotacja wynosi 100% kosztów kwalifikowanych projektu.

Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa V: Rozwój cyfrowy JST oraz wzmocnienie cyfrowej odporności na zagrożenia REACT-EU.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

 • Ogólne

  Wakacje z lokalnymi produktami. 23 czerwca startuje goczałkowicki Bazarek

  Powiat Pszczyński i Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój zapraszają na Bazarek Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej. Kolejny raz podczas wakacji na terenie goczałkowickiego uzdrowiska nasi lokalni producenci, rolnicy i pszczelarze będę promować certyfikowane miody, sery, przetwory, sery i kosmetyki.

 • Ogólne

  Sekretne życie budzików. Nowa wystawa w centrum przesiadkowym

  W centrum przesiadkowym w Pszczynie odbył się wernisaż wystawy Zofii Siwy „Sekretne życie Budzików”. Ilustracje autorki i budziki pochodzące z pracowni Stanisława Lisa, pszczyńskiego zegarmistrza będę zdobić wnętrze budynku do 19 sierpnia. Zwieńczeniem był spektakl „Samotna Kukułka” w wykonaniu Stowarzyszenia „take tam...” im. Artystów Międzywojnia.

 • Ogólne

  Koncert TTT przesunięty na inny termin

  Ważny komunikat. Ze względu na obowiązujące ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia o burzach, wspólnie z zespołem TTT podjęliśmy decyzję o przesunięciu dzisiejszego koncertu w ramach projektu "Przesiądź się na kulturę". Wasze bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Z chłopakami widzimy się w sierpniu. O dokładnym terminie koncertu poinformujemy w późniejszym czasie.