Czwartek bez samochodu. Odbierz odblask w pszczyńskim starostwie

22 września obchodzony jest Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji klienci Starostwa Powiatowego w Pszczynie będą mogli odebrać darmowe odblaski.

Kobieta trzymająca w dłoni opaski odblaskowe w różnych kolorach.

Europejski Dzień bez Samochodu to finał Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Celem kampanii jest zachęcenie mieszkańców do zmiany przyzwyczajeń komunikacyjnych oraz promowanie innych środków transportu — roweru, komunikacji zbiorowej i chodzenia pieszo.

Tego dnia klienci, którzy do Starostwa Powiatowego w Pszczynie przyjdą załatwić sprawę pieszo lub przyjadą rowerem będą mogli otrzymać opaski odblaskowe z logo akcji „Powiat Pszczyński - Bezpieczne Miejsce”.

- Zachęcamy też pracowników, aby włączyli się w obchody Europejskiego Dnia bez Samochodu i auta zamienili na rowery, przyszli pieszo lub skorzystali z komunikacji zbiorowej - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska. - Opaski odblaskowe, które będą czekały na mieszkańców rozdajemy w ramach kampanii „Powiat Pszczyński - bezpieczne miejsce”, która szczególną uwagę zwraca na bezpieczeństwo pieszych - dodaje.