Jesienne biegi w powiecie pszczyńskim

Niebawem sezon jesiennych biegów zacznie się rozkręcać, a najbliższe miesiące przyniosą wiele sportowych emocji. Pod koniec sezonu biegowego o najlepsze rekordy życiowe będzie można powalczyć w Jankowicach, Pszczynie, Woli i Studzienicach.

Biegacze biegnący lasem.
fot. Andrzej Grynpeter Fotografia

VI Rodzinny Bieg Charytatywny w Jankowicach otwiera się w nowym oknie

Kiedy i gdzie? 25 września, Jankowice

W niedzielę 25 września w Jankowicach uczestnicy pobiegną charytatywnie dla Centrum Edukacyjno-Leczniczo-Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży w Rudołtowicach oraz Florka Francuza z Pszczyny. Organizatorzy planują - bieg na dystansie 300 m i 2,7 km dla dzieci szkolnych oraz bieg i nordic walking na 5 km trasie.

Lotanie po ćmoku, czyli nocny bieg po Pszczynie otwiera się w nowym oknie

Kiedy i gdzie? 8 października, Pszczyna

Biegacze wystartują w sobotę 8 października o godzinie 19.00. W programie zaplanowano bieg i marsz nordic walking na dystansie 6.7 km. Zawodnicy kupując cegiełkę wspierają Hospicjum Św. Ojca Pio w Pszczynie.

II Bieg Niepodległości „Miedźna dla Niepodległej” otwiera się w nowym oknie

Kiedy i gdzie? 11 listopada, Wola

11 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Woli o godzinie 11.11 wystartuje bieg „Miedźna dla Niepodległej”. Biegacze mają do wyboru trasę - 5 km i 11 km, a chodziarze pomaszerują na dystansie 5 km.

V Bieg „Śladami Żubra” otwiera się w nowym oknie

Kiedy i gdzie? 17 grudnia, Studzienice

W tej edycji nowością będzie półmaraton „Śladami Żubra” poprowadzony po jednej pętli studzienickiego lasu, podczas którego odbędą się Mistrzostwa Osób Niepełnosprawnych. Podobnie, jak podczas wcześniejszych edycji zawodnicy będą rywalizować w biegach na dystansie 6 km oraz 12 km oraz nordic walking. Dla młodszych przygotowano rywalizację podczas 3. Biegu Żubrzyka, aż na trzech dystansach: 250 m, 400 m i 850 m. Podczas wydarzenia będzie można wesprzeć leczenie Olka Budzika z Czarkowa.

• Uwaga! Znaleziono pieniądze

23 września w Goczałkowicach-Zdroju na ulicy Szkolnej w okolicach kościoła znaleziono dużą sumę pieniędzy.

Wynik otwartego konkursu ofert

Uchwałą nr 961/218/22 Zarządu Powiatu Pszczyńskiego z dnia 27 września 2022 r. dokonano wyboru oferty na realizację zadania publicznego Powiatu Pszczyńskiego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych w 2022 i 2023 roku.

Rozpocznij siatkarską przygodę

Uczniowski Klub Sportowy „Centrum” działający przy Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie zaprasza dziewczyny na treningi siatkówki.