Oświata

Współpraca szkół kluczem do realizacji wspólnych projektów

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie odwiedziła delegacja z partnerskiej szkoły w Norwegii.

Nauczyciele przed budynkiem pzs nr 2 w Pszczynie przy flagach.

Podczas wizyty przygotowawczej przedstawiciele polskiej i norweskiej szkoły omawiają szczegóły projektu „Odpowiedzialność i wrażliwość kluczem do lepszego świata” realizowanego w ramach Komponentu IV Programu Edukacja finansowanego z Funduszy Norweskich.

Projekt zakłada wymianę młodzieży obu szkół. Uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie jeszcze w październiku wyjadą do miejscowości Stjørdal w Norwegii, a wiosną młodzież norweska przyjedzie do Polski.

(źródło: Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie)

• Oświata

W „Chrobrym” o recyklingu z młodzieżą z europejskich państw

Uczniowie i nauczyciele z Grecji, Hiszpanii, Portugalii i Litwy przebywają w powiecie pszczyńskim, gdzie razem z młodzieżą z „Chrobrego” kontynuują realizację projektu „Art with Trash”. Przełamują bariery językowe i społeczne, poznają dziedzictwo kulturowe naszego regionu i pogłębiają wiedzę na temat wartości kolejnego etapu ochrony środowiska - recyklingu.

• Oświata

Na bieżąco monitorują jakość powietrza

Na budynku Zespołu Szkół nr 3 im. Janusza Korczaka w Pszczynie został zamontowany miernik do oznaczania jakości powietrza oraz wyświetlacz LED podający aktualną wartość stężenia pyłu PM2,5. Szkoła otrzymała też pakiet materiałów edukacyjnych na temat smogu.