Powiat pszczyński - podstrona

Ogólne

Przez ostatnie 10 lat przekazali pół tony miodu dzieciom i młodzieży

Pszczelarze z Powiatowego Koła w Pszczynie od ponad 10 lat przekazują miód z lokalnych pasiek dzieciom i młodzieży szkół oraz wychowankom placówek terapeutycznych i opiekuńczo-wychowawczych działających na terenie powiatu pszczyńskiego.

Pszczelarze ze starostą, w dłoniach trzymają miody.

Wzorem ubiegłych lat, także w tym roku pszczelarze przekazali kilkadziesiąt kilogramów miodu na ręce starosty Barbary Bandoły. W podarowanych słoikach znalazły się różne gatunki miodu z tegorocznych zbiorów m.in. rzepakowy, lipowo-spadziowy, leśny, akacjowy i mniszkowy. - Pierwszego miodu, tego majowego mieliśmy bardzo dużo, aż nadmiar. Za wcześnie się ucieszyliśmy, że może w przeciwieństwie do poprzedniego, ten rok będzie dobry, jednak później miodu już nie było. Sprawdziło się powiedzenie, że jesteśmy zależni od pogody. Choć było słonecznie to brakowało wody i wilgoci, stąd nie było nektaru… - mówił w Starostwie Powiatowym w Pszczynie Tomasz Waloszek, prezes Powiatowego Koła Pszczelarzy w Pszczynie, który wspólnie z Eugeniuszem Drzałem przekazał miody.

miody ustawione na stole w słoikach

Miód pochodzi od pszczelarzy prowadzących małe pasieki. - Od ponad 10 lat prowadzimy akcję „Miód dla naszych dzieci”. Zdarza się, że jak pszczelarze nie mają już swojego miodu, to kupują go od kolegów, aby włączyć się w tę inicjatywę. Łączenie do szkół i placówek na terenie powiatu pszczyńskiego przekazaliśmy ponad pół tony miodu - mówi Tomasz Waloszek, prezes Powiatowego Koła Pszczelarzy w Pszczynie, które obecnie liczy ok. 60 członków.

Słodki prezent w najbliższych dniach na prośbę Powiatowego Koła Pszczelarzy w Pszczynie zostanie przekazany do placówek - polskim i ukraińskim dzieciom. - Pszczelarze to osoby z niezwykłą wrażliwością, co udowadniają każdego roku przekazując ten cenny dar natury. Dziękuję za życzliwość i bezinteresowne wsparcie - mówi starosta Barbara Bandoła.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

  • Oświata

    Maturzyści piszą egzamin dojrzałości

    5 maja, równo o godzinie 9:00, maturzyści w całej Polsce przystąpili do pisania egzaminu dojrzałości. W pierwszej kolejności mierzą się z językiem polskim. W szkołach prowadzonych przez Powiat Pszczyński do matury przystąpiło ponad 350 osób.

  • Ogólne

    234. rocznica Konstytucji 3 Maja - siła narodu tkwi we wspólnocie

    Uchwalenie Konstytucji 3 Maja to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski - symbol odwagi, reform i dążenia do odnowy państwa. W powiecie pszczyńskim 234. rocznica tego przełomowego aktu została uczczona tradycyjnie na pszczyńskim rynku.

  • Środowisko

    Ostrzeżenie o burzach

    IMGW-PIB w Krakowie wydał ostrzeżenie 2. stopnia o burzach. Prosimy zachować najwyższą ostrożność, śledzić komunikaty i rozwój sytuacji pogodowej.