Dziś finał „Żubrowiska” z Anią Dąbrowską. Ostatnie bilety w niższej cenie

Finał „Żubrowiska” to prawdziwa gratka dla miłośników dobrej muzyki, którą niewątpliwie 3 września w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące zapewnią: Ania Dąbrowska, Kolumbia i Free Air. Od 1 do 3 września bilety można nabyć w niższej cenie.

Baner przedstawiający zdjęcia wokalistów, którzy wystąpią podczas finału żubrowiska.

Gwiazda wieczoru - Ania Dąbrowska

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka. Nagrała siedem płyt, z których każda pokryła się platyną. Jest jedną z najczęściej nagradzanych „Fryderykami” polskich artystek, na swoim koncie ma 9 statuetek. Nigdy nie goniła za trendami i przebojami, konsekwentnie idąc własną drogą. Gwiazdę tegorocznego „Żubrowiska” usłyszymy w koncercie „The Best Of” (godzina 21.00). Ania Dąbrowska już w najbliższą sobotę - 3 września zagra swoje największe przeboje.

Laureaci Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych

Podczas finału „Żubrowiska” będzie można posłuchać laureatów Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych. Sobotni wieczór rozpocznie się koncertem zespołu Kolumbia ze Stefanówki (godzina 18.00). To blend brytyjskiej alternatywy, synthpopu rodem z lat 80’ oraz pełnych słońca tekstów po polsku. Tuż przed gwiazdą wieczoru wystąpi zespół Free Air z Cieszyna (godzina 19.30) zapewniając dużo dobrego, mocnego brzmienia.

Bilety. Ostatnie wejściówki w niższej cenie

Wejściówki na finał „Żubrowiska” można nabyć na stronie internetowej otwiera się w nowym oknie lub osobiście w sekretariacie Pszczyńskiego Centrum Kultury. Od 1 do 3 września bilety można kupić w niższej cenie - 35 złotych. Dzieci do 10. roku życia wchodzą na koncerty za darmo. Bilety będzie można zakupić też w dniu koncertu, ale warto zrobić to wcześniej - pozostały ostatnie wejściówki.

Wymiar charytatywny

Podczas tegorocznej edycji „Żubrowiska” zostanie przeprowadzona zbiórka na leczenie Kacperka Chodury - 6-letniego mieszkańca powiatu pszczyńskiego, który został zakwalifikowany do rekonstrukcji małżowiny usznej i odbudowy kanału słuchowego w USA. Trzeba zebrać na ten cel jeszcze ponad 250 tys. zł.

Organizatorami wydarzenia są: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Urząd Miejski w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie.

Patronat medialny: Pless.pl, Telewizja TVS, Radio Express, Dziennik Zachodni, Głos Pszczyński, Radio Katowice.

Harmonogram finału „Żubrowiska”

17.30: otwarcie bram
18.00: wręczenie nagród laureatom Żubrowiska 2022
18.00: zespół Kolumbia - laureat Nagrody Burmistrza Pszczyny
19.30: zespół Free Air - laureat Nagrody Starosty Pszczyńskiego
21.00: Ania Dąbrowska - gwiazda wieczoru

• Oświata

Na bieżąco monitorują jakość powietrza

Na budynku Zespołu Szkół nr 3 im. Janusza Korczaka w Pszczynie został zamontowany miernik do oznaczania jakości powietrza oraz wyświetlacz LED podający aktualną wartość stężenia pyłu PM2,5. Szkoła otrzymała też pakiet materiałów edukacyjnych na temat smogu.