Przedsiębiorczość

Booster dla MŚP w Pszczynie - spotkanie dla przedsiębiorców

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. i Starostwo Powiatowe w Pszczynie zapraszają przedstawicieli firm sektora MŚP oraz instytucji otoczenia biznesu na Booster Małych i Średnich Przedsiębiorstw „Rozwiń swoją firmę - cała Polska specjalną strefą ekonomiczną”.

Spotkanie odbędzie się 8 września w Starostwie Powiatowym w Pszczynie (ul. 3 Maja 10). Rozpocznie się o godzinie 9.30. Na Booster dla MŚP obowiązuje rejestracja elektroniczna. Potwierdzenie udziału w spotkaniu odbywa się poprzez formularz rejestracyjny otwiera się w nowym oknie.

Podczas spotkania będzie mowa m.in. o narzędziach wsparcia rozwoju przedsiębiorczości. Przeprowadzona zostanie otwarta, moderowana dyskusja z udziałem ekspertów.

Pełna agenda wydarzenia

• 9.30 rejestracja gości ,,B2B przy kawie”
  • 9.45 otwarcie Boostera MŚP w Pszczynie
    • dr Janusz Michałek, prezes Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.
    • Barbara Bandoła, starosta pszczyńska
  • 10.00 narzędzia wsparcia rozwoju przedsiębiorczości (oferta dostępna na rynku, kadry, finanse i inwestycje w Polskiej Strefie Inwestycji) - otwarta, moderowana dyskusja z udziałem ekspertów:
    • Finansowanie przedsięwzięć - Robert Ferdyn, dyrektor Rozwoju Regionu Banku Gospodarstwa Krajowego,
    • Oferta ARP dla sektora MŚP - Tomasz Król, dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorców w Katowicach, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.,
    • #KSSEdlaMŚP - formy wsparcia skierowane dla małych i średnich firm - Monika Bryl, zastępca prezesa KSSE S.A,
    • Oferta OIPH w Tychach dla przedsiębiorców - Zbigniew Gieleciak, prezes Zarządu Okręgowej Izby Przemysłowo Handlowej w Tychach,
    • Knowledge exchange - wymiana doświadczeń i dobrych praktyk - przedstawiciele firm KSSE z powiatu pszczyńskiego.
  • 10.50 Polska Strefa Inwestycji - jak uzyskać wsparcie dla swojego biznesu - Tomasz Noga, menedżer ds. rozwoju i inwestycji, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.
  • 11.20 poczęstunek Booster B2B - ONE STOP SHOP - indywidualne rozmowy z ekspertami/doradcami KSSE, BGK, ARP, OIPH w Tychach.
  • 12.00 zakończenie spotkania
Zielony plakat informujący o boosterze, treść w tekście

Treść plakatu

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. oraz Starostwo Powiatowe w Pszczynie serdecznie zapraszają przedstawicieli firm sektora MŚP oraz instytucji otoczenia biznesu na Booster Małych i Średnich Przedsiębiorstw „Rozwiń swoją firmę - cała Polska specjalną strefą ekonomiczną”.

8 września 2022, godz. 9.30 - 12:.00
Pszczyna, Starostwo Powiatowe, 3 Maja 10

Booster MŚP - to wzmocnienie, wsparcie i przyspieszenie rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości. Seminarium - „zastrzyk” partnerstwa i praktycznej wiedzy o nowych przepisach i możliwościach dla firm. ONE STOP SHOP - „okienko informacyjne”, spotkania B2B z ekspertami, bezpośrednie rozmowy z doradcami. Oferta dla MŚP - dostępne narzędzia i nowe, dopasowane do MŚP wymagania, które należy spełnić, aby uzyskać m.in. zwolnienia podatkowe i działać na terenie Pszczyny w Polskiej Strefie Inwestycji, KSSE.

• Przedsiębiorczość

Booster: przedsiębiorcy dowiedzieli się, jak wzmacniać lokalne firmy?

Skąd czerpać wsparcie, jak uzyskać zwolnienia podatkowe i rozwijać firmy na naszym terenie? Eksperci Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Banku Gospodarstwa Krajowego i Agencji Rozwoju Przemysłu wskazywali właścicielom małych i średnich firm możliwości rozwoju.

• Przedsiębiorczość

Chcą wykorzystać wakacje, by zarobić własne pieniądze

Kiermasz Pracy Wakacyjnej na pszczyński rynek przyciągnął wielu młodych ludzi, którzy w czasie wolnym zamiast odpoczywać wolą nieco zarobić. Wakacje to dla uczniów i studentów najlepszy moment na stawianie pierwszych kroków na rynku pracy.

• Przedsiębiorczość

Młodzi ludzie będą mogli znaleźć pracę na wakacje

Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie po raz drugi organizuje „Kiermasz Pracy Wakacyjnej”, gdzie młodzież szukająca pracy będzie mogła zapoznać się z propozycjami zatrudnienia. Pracodawcy mogą zgłaszać oferty pracy wakacyjnej do 21 czerwca.