1 września będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej

Starosta pszczyński Barbara Bandoła oraz burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol zapraszają na uroczyste obchody 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Żołnierze stojący przed pomnikiem na cmentarzu wojennym "Pod Trzema Dębami".

Uroczystości rozpoczną się mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Boskiej Częstochowskiej w Pszczynie. Następnie uczestnicy obchodów przemaszerują na cmentarz wojenny „Pod Trzema Dębami” w parku pszczyńskim. To tutaj spoczywa 205 żołnierzy Wojska Polskiego, którzy oddali życie 1 i 2 września 1939 roku w walce z wojskiem niemieckim oraz 20 Powstańców Śląskich i harcerzy z Pszczyny, którzy zostali rozstrzelani 4 września 1939 roku przez niemieckiego najeźdźcę.

Program uroczystości - 1 września - czwartek

• 11.00 - msza św. w intencji Ojczyzny w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Boskiej Częstochowskiej w Pszczynie,
  • 12.00 - przemarsz na cmentarz wojenny „Pod Trzema Dębami”,
  • 12.30 - 13.30 - część oficjalna na cmentarzu wojennym:
    • przemówienia okolicznościowe,
    • złożenie wiązanek kwiatów.

• Oświata

Na bieżąco monitorują jakość powietrza

Na budynku Zespołu Szkół nr 3 im. Janusza Korczaka w Pszczynie został zamontowany miernik do oznaczania jakości powietrza oraz wyświetlacz LED podający aktualną wartość stężenia pyłu PM2,5. Szkoła otrzymała też pakiet materiałów edukacyjnych na temat smogu.