Inwestycje

Przebudowa ulicy Dworcowej w Piasku zakończona

Wymieniona została nawierzchnia jezdni i chodnika, wybudowano też nowy ciąg dla pieszych. Wprowadzono udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami.

Przebudowana droga, jadący na hulajnodze chłopiec. Przejście dla pieszych

Przebudowana została część od przejazdu kolejowego do skrzyżowania z ulicą Katowicką. W środę 24 sierpnia w Piasku podpisano protokół ostatecznego odbioru robót. Zadanie polegało na wymianie nawierzchni asfaltobetonowej jezdni na ponad 500 metrowym odcinku. Wyłoniona w przetargu firma Eurovia Polska S.A. przeprowadziła remont istniejącego chodnika oraz wybudowała nowy odcinek ciągu dla pieszych - od skrzyżowania przy kościele do Domu Kulejących Aniołów w Piasku.

Ulica Dworcowa w Piasku została przebudowana z myślą o pieszych. - Przejścia dla pieszych zostały dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - obniżono przy nich chodnik oraz położono integracyjną kostkę brukową. Na jej powierzchni znajdują się charakterystyczne wypustki, które pełnią funkcję ostrzegawczą - mówi starosta Barbara Bandoła i dodaje, że dzięki wprowadzonym udogodnieniom, dużo łatwiej będzie się przemieszczać podopiecznym Domu Kulejących Aniołów w Piasku.

Dodatkowo odtworzono oznakowanie poziome i pionowe oraz wykonano pozostałe roboty towarzyszące. - Infrastruktura zdecydowanie się poprawiła, zmieniła się nie do poznania. Koszt przeprowadzonych prac wyniósł blisko 640 tys. zł. Zadanie zostało zrealizowane z budżetu Powiatu Pszczyńskiego i Gminy Pszczyna - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców i parafii w Piasku przy nowym fragmencie chodnika w sąsiedztwie kościoła powstała zielona rabata, w której posadzono 105 roślin - tawuty, hostensje, trzcinniki, budleje, pysznogłówkli, jeżówki i rozplenice.

• Inwestycje

Ulica Śląska w Krzyżowicach w remoncie

Końcem marca ruszył remont ponad 2-kilometrowego odcinka drogi powiatowej ul. Śląskiej w Krzyżowicach. To pierwsza cześć dużej inwestycji realizowanej przez Powiat Pszczyński i Gminę Pawłowice. W kolejnym etapie wyremontowana zostanie ul. Boryńska w Warszowicach.

• Inwestycje

Duża inwestycja drogowa w trakcie realizacji

Trwa przebudowa ul. Zebrzydowickiej w Pielgrzymowicach. To jedna z największych inwestycji realizowanych w tym roku na drogach powiatowych. Powiat Pszczyński pozyskał na ten cel ponad 3 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wkład własny pokryje wspólnie z Gminą Pawłowice.