Zdrowie

Bezpłatne badania dla dzieci i młodzieży w pszczyńskim szpitalu

Szpital Joannitas w Pszczynie w trosce o zdrowie pacjentów przygotował akcję bezpłatnych badań kontrolnych. W ramach Pakietu Dziecko pszczyńska placówka oferuje badanie pełnej morfologii oraz glukozy dzieciom i młodzieży do 18. roku życia.

Wejście do laboratorium szpitala Joannitas w Pszczynie
fot. Szpital Joannitas w Pszczynie

Badania można wykonać w każdy piątek do 26 sierpnia po wcześniejszym odebraniu zaproszenia w rejestracji Medycznego Laboratorium Diagnostycznego w szpitalu. Po zaproszenia można zgłaszać się od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 14:00. Dla dzieci i młodzieży przygotowano 300 bezpłatnych pakietów badań.

Bezpłatne badania mogą jeszcze wykonać także seniorzy (glukoza we krwi) oraz mężczyźni (morfologia, glukoza, marker nowotworowy PSA). Wykorzystane zostały już wszystkie bezpłatne pakiety dla kobiet. Pszczyński szpital przygotował łącznie 600 zestawów badań dla wszystkich grup - od dzieci, przez kobiety, mężczyzn po seniorów.

Wczesne wykrycie wielu chorób poprawia rokowania i może przyczynić się do całkowitego wyleczenia i uniknięcia poważnych konsekwencji zdrowotnych.

• Zdrowie

Z władzami NFZ o kondycji szpitali powiatowych

W centrali Narodowego Funduszu Zdrowia w Warszawie odbyło się spotkanie istotne dla ochrony zdrowia w Polsce z udziałem samorządowców i Zarządu Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych. Konwent Starostów Województwa Śląskiego reprezentowali Barbara Bandoła - starosta pszczyńska i Andrzej Kalata - starosta żywiecki.

• Zdrowie

Konsultacje społeczne

Ogłoszenie o konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu pszczyńskiego na rok 2022.