Powiat pszczyński - podstrona

Pomoc konsumentom

Wakacje kredytowe. Ruszyła specjalna infolinia

W związku z wejściem w życie ustawy o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom, rzecznik finansowy zdecydował o uruchomieniu infolinii oraz skrzynki mailowej dedykowanej „wakacjom kredytowym”.

Czerwona słuchawka z telefonu stacjonarnego na białym tle.

Dyżury na infolinii pełnić będą dedykowani tej tematyce eksperci, do których można będzie zwrócić się z pytaniem lub zgłosić problem.

Od 28 lipca do 4 sierpnia w godz. 9.00-14:00 pod numerem telefonu 22 333 73 35 dyżur pełnić będą eksperci z zakresu problematyki wakacji kredytowych. Po 4 sierpnia dedykowana infolinia będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-12.00. Poradę eksperta można uzyskać również drogą mailową pisząc na adres mailowy - wakacjekredytowe@rf.gov.pl

(źródło: Rzecznik Finansowy)

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

  • Pomoc konsumentom

    15 marca. Światowy Dzień Konsumenta

    Dziś obchodzimy Światowy Dzień Konsumenta. Z tej okazji warto przypomnieć nowe zasady zgłaszania reklamacji i obowiązujące od nowego roku przepisy dotyczące zawierania umów na pokazach i wycieczkach.

  • Pomoc konsumentom

    Ważna informacja dla konsumentów

    W ostatnim okresie do Biura Rzecznika wpływają liczne zapytania dotyczące tzw. oświadczenia o zamrożeniu cen prądu w 2023 roku, a dokładniej oświadczenia odbiorcy uprawnionego, które muszą złożyć gospodarstwa domowe, mali i średni przedsiębiorcy oraz m.in. szkoły, szpitale, spółki komunalne i gminy.