Ogólne

„Przesiądź się na kulturę" #4: koncert duetu bluesowego

To nie lada gratka dla wielbicieli prawdziwego bluesa. W pierwszy piątek sierpnia przy centrum przesiadkowym w Pszczynie wystąpią wokalista i gitarzysta Andrzej Zieliński oraz pianista Marcin Wielgat.

Dwaj mężczyźni, jeden trzyma gitarę, drugi stoi obok klawiszy.

Andrzej Zieliński to niewidomy muzyk bluesowy i rockowy obdarzony niezwykłym talentem, ceniony nie tylko na Śląsku - gitarzysta, wokalista, autor tekstów i kompozytor. Był założycielem zespołu F.B.T., z którym występował m.in. na kultowym festiwalu w Jarocinie oraz największym i jednym z najstarszych w Polsce - Rawa Blues. Współpracował z wieloma znakomitymi muzykami związanymi ze śląską sceną muzyczną.

Wokalista i gitarzysta wystąpi w duecie z pianistą Marcinem Wielgatem, absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach. Muzyk koncertował nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Wystąpił podczas 46. Krajowego festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Koncert odbędzie się w piątek 5 sierpnia na placu przy centrum przesiadkowym w Pszczynie. Rozpocznie się o godz. 18.00. To kolejna odsłona wakacyjnego projektu „Przesiądź się na kulturę”, realizowanego przez Powiat Pszczyński.

Wakacyjny rozkład jazdy. Te wydarzenia jeszcze przed nami. Start o godz. 18.00

  • 5 sierpnia - koncert Andrzeja Zielińskiego i Marcina Wielgata
  • 12 sierpnia - koncert wokalistek Studia Piosenki „VoicePless”
  • 19 sierpnia - koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Silenzio" z Woli
  • 26 sierpnia - spektakl Stowarzyszenia "take tam" im. Artystów Międzywojnia
Plakat informujący o wydarzeniu. Zawiera datę i miejsce koncertu. Kolorowe tło.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości